749 van der Noordaa last, om met de rest van zijn macht eveneens naar Lam Bada te komen. Yoor den terugtocht werd het volgend bevel uitgevaardigdr „De batterij, gedekt door eene compagnie van het 14e Bataljon, „blijft in stelling bij masdjid Lam Djampoe en dekt den terug- „marsch door vuur op vijandelijke stellingen bij Kr. Lingkar, Lam „Siti en Lam Sinjing. „Marschvorm der colonne: „Voorhoede: cavalerie en marechaussee. „Hoofdcolonneéén comp. 14e Bataljon (Kap4. Bruynis); trein en „één ambulance; één comp. 14e Bataljon. „Achterhoede (comd4.Majoor v/d. Noordaa): „de bezetting van Senelop; de 2 stukken van 7 cM. Veld, waarbij „de genietroepen, en hierachter één comp. 14e Bataljon met het „peloton v/h. 3e Bat. (repeteergeweren). „Als colonne masdjid Lam Djampoe voorbij trekt, sluit batterij „met dekking zich bij de achterhoede aan en neemt plaats vóór „het peloton v/h. 3e Bataljon. De colonnecommandant bevindt „zich bij de artillerie van de achterhoede." Beschermd door vuur van de troepen van de bezetting van Senelop, van de in Lam Bada opgestelde troepen en van de bat terij bij Lam Djampoe, die de positie Lam BadaSenelop enfileer- de, kwam de trein langzamerhand in de aangegeven orde in Lam Bada aan. Over den terugtochtsweg wordt in het bevel niet gerept, het sprak dus vanzelf, dat dezelfde weg als bij den opmarsch gevolgd zou worden. Door den grooten tegenstand, dien men daarbij onder vonden had, was, tijdens dien opmarsch, aan het openkappen van den weg niet de noodige aandacht gewijd. De genietroepen hadden de marechaussée bij het forceeren der vijandelijke stellingen gehol pen en de treincommandant, die toch over een 250 dwangarbeiders- met kapmessen beschikte, had er blijkbaar niet aan gedacht. Die treincommandant, door de indeeling van de kanonnen bij de- achterhoede in de meening gebracht, dat die stukken langs den grooten weg zouden marcheeren, vroeg en kreeg vergunning van den colonnecommandant, om een mitrailleur op veldaffuit even eens bij die achterhoede in te deelen. De munitie was in kistjes verpakt en over de draagdieren verdeeld; één mitrailleur was op

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 127