752 3e compagnie last gegeven, om met den trein naar de stelling van de voorhoede te inarcheeren. Ten einde nu het geheel be ter te kunnen overzien, plaatste de colonnecommandant zich op een heuveltje 100 M. Westelijk van den N. rand van Bralon. De officier van gezondheid Razoux-Kühr bracht daar eenige ge wonden van de achterhoede aan, die nog met den trein konden worden medegegeven, waarop hij met de leege tandoes naar zijn post terugkeerde. Al spoedig ontwaarde de colonnecommandant, dat de achterhoe de, in plaats van door LamBada op Bralonnaar de plek, waar voor hoede en trein zich bevonden —terug te trekken, haren weg door den N. rand van Lam Bada en vervolgens in W. richting nam. Om dien Noordrand kwam eerst een kanon van 7 cM. A. Yeld, zonder munitie en gedekt door de sectie van luitenant Rijnen, aanzetten; dat stuk werd een plaats bij den trein aangewezen. Vervolgens verscheen een bereden ordonnans van majoor van der Noor- daa, die hulp vroeg, aangezien de vijand van verschillende zijden .sterk opdrong en reeds in Lam Bada was. Deze ordonnans werd dadelijk naar kapitein Bruynis gezonden, met last aan dezen aan het verzoek te voldoen. Boven zagen wij reeds op welke wijze zulks geschiedde. Ook de rest van het peloton repeteergeweren, dat geheel achteraan had moeten marcheeren, kwam op de sawah ten W. van Lam Bada en bleef daar in stelling liggen. Toen nu de colonnecommandant zich naar den trein begaf om .zoo noodig nog meerdere troepen naar de achterhoede te zenden, zag hij tot zijn verbazing de le compagnie, die tot de achterhoede behoorde, langs den Westrand van Bralon aankomen en dat, ter wijl de rest der achterhoede zich nog binnen Lam Bada en Noord Bralon bevond. De colonnecommandant beval, dat deze compagnie weder zou terugkeeren, maar de commandant verklaarde zich en zijne com pagnie te vermoeid om aan dien last te kunnen voldoen. Daarop kreeg een peloton van de 3e compagnie bevel om in de richting van Bralon voorwaarts te rukken, ten einde aan den terugtocht der achterhoede deel te nemen. Om deze achterhoede eventueel te kunnen opnemen, werd aan den voorhoedecommandant met zijne marechaussée den last verstrekt, zoo gedekt en snel mogelijk op den Z. O. rand van

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 130