761 Onze verliezen waren als volgt: van de marechaussée1 gesneuveld en 3 gewond, waarvan-2 met schampschoten; van het 3e Bataljon1 Eur. fus. gesneuveld en 6 gewond (een schampschot); van het 14e Bataljon: 1 Eur. korpl. gesneuveld, 7 onderoffi cieren en 20 korporaals en manschappen gewond; van het detachement van Senelop1 gesneuveld en 2 gewond; van de bergbatterij: 1 luitenant en 3 minderen gewond; van de vestingartillerie: 1 kannonnier gewond, 2 sergeanten overleden. van de genietroepen: 1 geniesoldaat gewond; van den geneeskundigen dienst1 ziekenoppasser gewond, 2 dwangarbeiders gesneuveld en 6 idem gewond. Voorts werd van de cavalerie een paard en van de bergbat terij een muildier wegens zware verwonding afgemaakt en bleef een muildier in 's vijands handen. Wat het materieel betreft, gingen, behalve het kanon van 7 c.M. zonder sluitstuk en zonder richtmiddelen, een mortier van 12 c.M en een mitrailleurkast met loopen verloren. Deze stukken wa ren door de dragers in het gras geworpen en's nachts, toen men van Lam Soet afmarcheerde, niet meer te vinden. De artillerie- treincommandant had verzuimd hiervan den colonnecommandant kennis te geven, zoodat deze bij den afmarsch in de meening ver keerde, dat alles aanwezig was. Blijkens de bij den wd. controleur der XXII Moekims ingeko men berichten, waren de verliezen des vijands aanzienlijk. Habib Lhong, Panglima Nja Bintang en 75 man waren gesneu veld, 88 man zwaar en 80 licht gewond w.o. Toekoe Mau, een neef van Toekoe Moesa Anak Baté. Aldus eindigde een der zwaarste dagen, die onze troepen in 1896 doormaakten. 1) (Slot volgt). A. Kruisheer. 1) Te beginnen met deze aflevering is (wordt) voor de plaatsnamen de spelling ge volgd, voorkomende op de bijgevoegde kaart van Groot-Atjeh.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 139