797 - gen-oeg, en een oordeel, geoefend genoeg, om een goed veefokker te wor den. Als hij die hoedanigheden heeft en hij bestudeert zijn onderwerp „jarenlang en hij wijdt er zijn geheele leven aan, dan, maar ook dan „alleen, kan hij slagen en groote verbeteringen doen ontstaan." H. C. Allerhande. Zou het geen overdenking waard zijn om den minderen militairen op feestdagen geen dranken uit de eantine te verstrekken Er wordt bv. bier of wijn verstrekt, doch later drinken ze jenever; of eerst drinken ze jenever en daarna bier of wijn. Zou het geen aanbeveling verdienen de betrekkingen van officier van wapening en officier belast met den geniedien st (op posten) op zoodanig tijdstip over te geven, dat de vorige titularis nog een tijdje als vraagbaak kan dienen voor den nieuw-opgetredene P Dit zou veel standjes en onnoodig werk voorkomen. "Waarom worden militairen, die beslist geen schutter kunnen worden ondanks de moeite die de onderwijzers zich getroosten-niet afgekeurd, al zijn hunne oogen dan ook goed Ook komt het meermalen voor, dat bij depot-bataljons inl. recruten zijn ingedeeld, die na een jaar nog niet kunnen afexerceeren, als zijnde te oud, half idioot, intens dom enz. Kon er in de engagementsakte geen bepaling gemaakt worden om deze menschen af te keuren? Men zou zoonoodig een deel van het handgeld kunnen uitkeeren, bv. na 2 of 3 jaar diensttijd. —Bijna alle inl. fuseliers vermaken hunne pèndèk tot het gewone Ja- vaansche model, dat in hunne oogen veel netter staat. Waarom worden ze van gouvernementswege niet dadelijk zoo verstrekt Art. 3 v/d. A. O. 71/'99 geeft aan, dat in de strafhoeken moeten wor den opgenomen de straffen, welke bij het korps worden opgelegd. Zou het niet voldoende zijn alleen de straffen, bij de comp.ie (het detachement) opgelegd, op te nemen Yan de eene comp.le kon bij de andere, van eenzelfde bataljon in één garnizoen, het strafhoek ter inzage gevraagd worden. Een detachement staat vrijwel met een korps gelijk in dit geval (men vergelijke een bataljon in één garnizoen en de detachementen van een garnizoen sbatalj on Dat over 't geheel de fuseliers slecht schieten, zal wel iedereen met mij eens zijn. Een der oorzaken hiervan is het rukken; zou dit niet ontstaan door 't vele vuren met losse patronen, waarbij de man zoo goed als niet denkt

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 175