836 Elke drager mag voor zichzelf niet meer medevoeren dan: één broek, één baadje, één sprei en één eetketel, boven en behalve zijne uitrusting, zijnde: één toedoeng, één hoofddoek, één baad je, één broek, één kapmes, één veldflesch, en één sarong. Ook de soldaat mag geen overbodige artikelen medevoeren, hetgeen vooral door pas te velde trekkenden geschiedt. Elk man kookt voor zichzelf. In een bivouak, betrokken voor eenige dagen, dan wel dadelijk bij aankomst in een bivouak, ont vangen de groepscommandanten van den luitenant van den dag de benoodigde vivres voor hun groep voor één dag. Is er een keu- dé, waar een en ander te koop is, dan kan per man een klein bedrag in geld dagelijks worden uitgekeerd. Hem de volle vivres-indemniteit uit te keeren op plaatsen waar zelfs alles verkrijgbaar is, mag nimmer geschiedenmen is dan niet zeker, dat de man het geld voor zijn eten besteedt. Administratie. In het garnizoen wordt de administratie op de gewone wijze gevoerd. In het administratieboek staat met potlood aangeteekend wat de man te velde aan zijne achtergelaten huishoudster wenscht uitbetaald te hebben. Dit bedrag wordt, tegelijk met de sol dij der achtergeblevenen, elke 5 dagen uitbetaald en in het uit- betalingsboek in eene afzonderlijke rubriek vermeld. Het over blijvende aan soldij en bijslag wordt den man onmiddellijk na terugkomst in het garnizoen uitbetaald. Ziekenverplegers en dragers worden in subsistentie opgenomen. De compagniescommandant doet alle betalingen gedurende de excursie uit gelden, welke hij als gelden ter goede rekening mede- neemt, dan wel gedurende den tocht zoonoodig uit het nabij- zijnde garnizoen ontvangt. Alzoo ontstaat er bij de compagnie een te goed voor te min ont vangen vivres; bij terugkomst in het garnizoen heeft de verreke ning plaats. (Voor lange tochten kan ook vivres-indemniteit worden uitge trokken. Voor tochten van eenige dagen is het eenvoudiger vivres te goed te maken, daar hierdoor niet alleen de adminis tratie vergemakkelijkt wordt, doch ook de verrekening met de- menage veel eenvoudiger is.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 214