839 XIII. Rechter- of linkervleugel vóór. Aan den man van de spil wordt de nieuwe richting aangewezen. Deze blijft na de wen ding staan. Eén stoot om de aandacht te trekken, verder als hij den opmarsch in front (zie sub VII). XIV. Een gedetacheerde of uitgezonden groep doen terugkeeren.. Drie lang aangehouden stooten op de signaalfluit. XV. Om na een rustof ook in spoedeischende gevallen uit een bivouakaf te marcheeren zonder aan te treden. De gr. comdt. geeft een langen stoot en stelt zichzelf in be weging. De manschappen volgen met den meesten spoed hun. gr. comdt. en nemen hun plaats in het gelid in. Hoofdstuk II. De afdeeling. Een afdeeling bestaat uit 2 of meer groepen en wordt gewoonlijk gecommandeerd door een luitenant. Alle teekens of aanwijzingen, welke de geheele afdeeling gelden, doet de afdeelingscomdt. voorafgaan door een stoot op het sig naalfluitje, om de aandacht der gr. comdt". te trekken. Deze stooten, tot het trekken van de aandacht, en de daar op gevolgde teekens of aanwijzingen gelden uitsluitend den gr. comdt"., die daarop voor hun betrokken groepen het signaal, het teeken of de waarschuwing geven. De fluitsignalen „voorwaarts" en „halt" van den afd. comdt. gel den steeds voor de geheele afdeeling. Moeten niet alle groepen zich in beweging stellen of halt houden, dan geschiedt een en ander op aanwijzing. De marschcolonne is steeds de colonne met tweeën of éénen. Waar met tweeën gemarcheerd kan worden, mag dit niet met éénen plaats hebben. In de marschcolonne bevinden zich de gr.- comdt". in het midden hunner groep; de afd. comdt. marcheert daar, waar hij zulks noodig oordeelt, doch zooveel mogelijk in het midden zijner afdeeling. Na het overwinnen van een hindernis of na den overgang van de colonne met eenen in die met tweeën, houden de gr. comdt". halt, laten in hun groep opsluiten en stellen deze daarna weder in beweging. Zij doen hunne groep op de voor gaande opsluiten, zoodra de afd. comdt. daartoe het oogenblik gekomen acht of daarvoor orders krijgt en tot dat doeleinde de voorste groep laat halt houden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 217