852 op een heuvel (zie Plaat XII fig. 2) ten O. van de ladang, met het front naar het Oosten. Vervolgens werden de ambulance, de genie en de voorhoede overgezet, welke laatste stelling nam in den Oostrand. Het duurde tot ongeveer 3 uur, aleer de heele colonne over was. De col. comdt. besloot: een bivouak te betrekken op den lin kerheuvel (zie F. fig. 1 en fig. 2). Ook gedurende dezen nacht werd het bivouak niet beschoten. In den vroegen morgen van den 21en Maart werd opgebroken en een pad gekapt in Z. richting, daar er volgens onze gidsen een pad moest loopen van Loeboeq Bringin (Nilo-dal) naar Parit, over de waterscheiding (zie fig. 1). Het terrein was zwaar be groeid, terwijl de helling zeer steil was. Met heel veel moeite kwamen we eindelijk op genoemd pad uit. Bij het verder rukken stuitte de voorhoede op enkele vluch telingen met vrouwen en kinderen. Eén met een lans gewapen de Djambiër moest worden neergeschotendoor de achterhoede werd ook nog één man neergelegd, die later bleek te zijn de be ruchte Depati Melindang. Het was aan de spits gelukt een Djambiër gevangen te nemen, die verder als gids dienst deedde twee andere heeren hadden zich reeds bij de achterhoede opgeborgen. Eindelijk tegen een uur of één bereikten we een punt, waar het pad in N. richting afboog, tevens steil afdaalde, en zagen we van af onzen heuvel eenige klapperboomen, die volgens den gids in doe soen Parit stonden. Het pad afdalende, links en rechts waarvan randjoes waren geplant, bereikten we een plateau, waar de colonne verzameld werd en de col. comdt. de volgende orders gaf voor 't gevecht I. het det. Bannink voorop, zoo mogelijk met 3 of meer groe pen in front; II. het det. v. Krieken volgt het det. Bannink III. ambulance met dekking; IY. genie met dekking en gevechtstrein V. bagagetrein YI. achterhoede. Alsnu werd in de bevolen formatie opgemarcheerd en dicht bij eenige huisjes komende en niets ziende of hoorende, werd al da-

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 230