856 ven van administratieven omslaghet getal cijfers, daarop voor komende, evenaart bijna het aantal dollars, dat de karbouwen ge kost hadden en zulks was niet gering. De tijdstippen van vernieuwing voor een vredesgarnizoen kun nen te velde niet behouden blijvenna een tocht van 10 dagen bv., is reeds een paar schoenen totaal versleten, ten minste hier in't Djambische, wat echter ook voor een deel moet worden toegeschre ven aan de slechte qualiteit van het schoeisel. Slobkousen waren in minder dan geen tijd van de voeten gerot. Waarom dus den man niet bij aankomst in Djambi 2pr. slobkousen in bruikleen gegeven De uitreiking van eene vernieuwing voor eene colonne te velde gaat bovendien met groote moeilijkheden gepaard. Toen de Fe- bruari-vernieuwing na een zeer zwaar transport eindelijk kletsnat te Sei. Manau aankwam, bleken vele goederen niet te passen (de taille-staten waren niet geraadpleegd). Bovendien waren fuseliers, aan wie vernieuwing moest worden uitgereikt, reeds geëvacueerd of afgelost. Men begrijpt dus de verwarring; trouwens op Java geniet men er ook van in den vorm van de vele Djambi-reclames. Reeds nu wordt de soldij {f 0,34 per dag) uitbetaald per maand of per 2 maanden. Waarom kan in dien geest niet meer gedaan worden? De kleeding zelf bleek uiterst onpractisch. De wijze, waarop de mennekes hun attilla's veranderen in Atjeh-jassen, getuigt wel van hun practischen blik, maar de afwerking is allesbehalve fraai. De meesten schaffen zich blauw katoenen uniformen aan, die het groote voordeel hebben van spoedig in de zon te drogen. In Holland bezitten de officieren een handige veldmuts, voor Iudië schijnt zulks minder noodig; daarom liepen vele officieren in 't bivouak met een fietspetje rond, want de helmhoed is te zwaar, de uniformpet na eenige dagen geheel bedorven. Zou het nu niet practischer zijn om ieder fuselier bij zijn ver trek naar Djambi te voorzien van 2 stel blauwe kleeding, 2 pr. goede schoenen en slobkousen, verder 6 pr. sokken en dan ge durende zijn verblijf te velde hem zijne vernieuwing uit te beta len? Dan is tegelijk de man geholpen en een einde gemaakt aan de talrijke reclames.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 234