886 leergraagheid der inheemsehe bevolking van O.-Indië streelend periodiek als de Bintang Hindia De v Bintang Hindia 1 is een mooi blad, dat kunnen en mogen we gerust ook zelf verklaren, doch ons tijdschrift kan en zal nog zeer veel beter worden, wanneer we maar voldoenden steun ondervinden. Gaarne zouden wij o. a. ook portretten plaatsen van Inlandsche en Amboineesche militairen, Ridders der M. W. O., alsmede de Eervol ver melden en de dragers van de Medaille voor Moed en Trouw. Wij ge- looven, dat de gelukkige bezitters eener Koninklijke belooning dit zeer op prijs zouden stellen, vooral als zij vernemen, dat Hare Majesteit de Koningin ons tijdschrift geregeld ontvangt en met belangstelling inziet. Misschien is er in het garnizoen wel een amateur-photograaf of kan op kosten der Militaire Cantine een vakman bedoelde portretten ver vaardigen. Wij houden ons in elk geval ten zeerste aanbevolen en ver zoeken c. q. ook opgaaf van naam, graad, stamboeknummer, datum van uitreiking, alsmede zoo mogelijk de plaats en gelegenheid waarbij de onderscheiding verdiend werd. Zoodra de Bintang Hindia meer algemeen onder het Leger verspreid zal zijn, willen wij de medewerking inroepen van verschillende actief dienende en gep. Officieren. Heeren, die zich daden van moed, beleid en trouw herinneren, waar die daden door niet-Europeesche militairen werden verricht, zullen ons dan zeker gaarne die feiten willen mede- deelen, opdat ze als tjonto in ons tijdschrift kunnen worden vermeld. Opdat de Javanen en ook de Europeesche lezers steeds meer en meer vertrouwd zullen raken met de zuivere maleische taal, zoo hebben wij besloten om in den vervolge onder elk artikel de minder algemeen be kende uitdrukkingen en woorden in z. g. laag maleisch nader te verklaren. lot heden wordt de Bintang Hindia nog maar weinig in het Leger gelezen. Yan de 8000 exemplaren, die thans reeds geregeld naar hier worden gezonden, zijn er nog geen 200 bestemd voor militairen. De Marine heeft 70 ex. voor de Inl. schepelingen besteld. 't Is daarom, dat ik een dringend beroep op U doe. Alhoewel de abonnementsprijs van f 3.— per jaar zoo laag mogelijk gesteld is, zoo blijft 't toch nog steeds een groote uitgave voor een minder militair. Ik hoop daarom, dat ons uwe gewaardeerde medewerking niet zal worden onthouden en U last zult willen geven, om voor rekening van hel cantinefonds per tactisch onderdeel (compagnie, eskadron, detachement enz.) alsmede voor de hospitalen een zeker aantal exemplaren bij onder- geteekende te bestellen. Er zal dan zorg gedragen worden, dat deze rechtstreeks uit Holland aan de opgegeven adressen worden toegezonden. Opdat de militairen ook later de ingebonden jaargangen als boekwerk ter

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 264