891 Een mededinging daarnaar wordt opengesteld onder de volgende voor waarden en bepalingen. 1. De verlangde verhandelingen moeten voldoen aan de bovenom schreven vereischten, terwijl de onderwerpen geheel vrij zijn, doch moeten liggen binnen het bevattingsvermogen en in den smaak moeten kun nen vallen de lste soort, van minder ontwikkelde Europeanen in Nederlandsch-Indië; de 2de soort, van Nederlandsch lezende Inlanders. 2. Voor elk van de beide soorten van werkjes stelt het Groepsbe stuur beschikbaar twee prijzen. De eerste prijzen zijn ieder groot: f 150.—en zullen worden toegekend voor de verhandeling, die, in elke soort, zal worden geoordeeld het best aan de bedoeling te beantwoorden. De tweede prijzen bedragen elk: f 75.—en zullen worden gegeven voor de verhandeling, die, mede in elke soort, zal worden geoordeeld na de met den eersten prijs bekroonde het best aan de bedoeling te beantwoorden. 3. Één persoon mag meer dan één mededingende verhandeling, hetzij van een, hetzij van de beide soorten, inzenden. 4. De beoordeeling van het ingekomene zal geschieden door eom- missiën van drie leden, één commissie voor elke soort van werkjes, te benoemen door het Groepsbestuur. De samenstelling der commissiën zal worden bekend gemaakt nadat de termijn van inzending verstreken is. 5. Naar de prijzen mededingende inzendingen moeten rechtstreeks worden gezonden aan den Secretaris van het Bestuur der Groep Neder landsch-Indië van het Algemeen Nederlandsch Verbond te Batavia en bij hem zijn ontvangen uiterlijk den 15den December 1903. Uiterlijk drie maanden daarna zullen de bekroningen bekend gemaakt en de prijzen uitbetaald worden. 6. De inzendingen moeten vrachtvrij per post worden gezonden en duidelijk leesbaar, niet met de hand van den inzender zijn geschreven, met openlating van een kant der bladen. Diens naam mag er niet uit blij ken, doch elke ingezonden verhandeling moet worden geteekend met een af zonderlijken verdichten naam en, door aan het hoofd te voeren de woorden „prijsvraag, lste soort", of „prijsvraag, 2de soort", aanduiden in welke van de twee bovenaangegeven soorten zij naar een prijs mededingt. Tegelijk met zijn inzending doet iedere inzender aan voornoemden Secretaris per Dl. II. 1903. 58

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 269