908 zonder tegenstand te ondervinden Tjot Doe binnen, terwijl de marechaussée daarop doorgingen naar Kroeng Gloempang en. dezen post, zonder verliezen te hebben geleden, bereikten. Half tien v.m. werd van een en ander bericht gezonden aan den bevelhebber. Langzamerhand begonnen zich kleine benden te vertoonen, die uit de Z. en O. gelegen kampongs en van kleine heuveltjes het vuur op onze troepen en op den post Kroeng Gloempang openden. De artillerie nam daarop, even vóór tien uur, eenige dier benden in Tjot Maraja onder vuur en bleef verder den ge- heelen dag doorvuren, hoewel met groote tusschenpoozen en nu eens in deze, dan weer in gene richting, waar zich maar vijanden vertoonden. Zoo bleef ook de geheele Zuidercolonne in de bovenbeschre ven stellingen, in afwachting van de ontruiming van den post. Behalve de 2e en 4e comp. 6e Bat., die rechtstreeks uit Koeta Radja naar Tjot Iri waren gebracht, werd de 3e comp., die naar Lam Permai gezonden was, eveneens derwaarts vervoerd. De le comp. werd van Lam Permai den weg van Kroeng Gloempang opgezonden, om dien weg door de genietroepen in orde te doen brengen, daar nagenoeg alle bruggen defect waren. Van de 3e comp. werd eene sectie bestemd om den luitenant Deibert, die met zijne sectie artillerie op een heuvel 500 Oostwaarts'van het blokhuis aan de Kroeëng Lingkar was opgesteld, te dekken. Het overblijvende deel dier compagnie, de 2e en 4e comp., de ambulance en de genietroepen van de reserve vormden eene co lonne, die onder den kapitein Verlinden te 6 uur 20' v.m. naar Tjot Rang oprukte. Een peloton cavalerie, onder den len luitenant Gentil, was reeds ter verkenning vooruit gezonden en berichtte den kapitein Ver linden achtereenvolgens, dat de bruggen geheel of gedeeltelijk vermeld of versperd en de kampongs onbezet waren. 7 uur v.m. werden uit Lam Lo, en een kwartier later uit Lam Hasan, eenige schoten op de ruiters afgegeven. De brug ten Z. van laatstge noemde plaats was afgebroken, het zijterrein onbegaanbaarde cavalerie was dus wel genoodzaakt halt te houden en stelde zich zooveel mogelijk gedekt op. Omstreeks dien tijd werden de troepen der Noordercolonne in

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 286