914 den weg voor het karrentransport geschikt te maken en verder bij de ontruiming van den post de behulpzame hand te bieden. Achtereenvolgens kreeg de cavalerie verbinding met de midden colonne (compagnieën Steinmetz) en met de Zuidercolonne. Slechts een paar schoten waren van uit eene aarden borst wering, ter hoogte van Tjot Doe, op de patrouille gelost. De compagnieën Steinmetz hadden om 10 uur 30' v.m. ver binding met de le compagnie 6e Bataljon en een half uur later met de Zuidercolonne. 11 uur 15' gaf die majoor den bevelhebber daarvan kennis. Daar alle bruggen in den weg zwaar versperd of vernield wa ren, terwijl op twee plaatsen 100 M. Oostwaarts van kam pong Gani) eene boomversperring met eene bamboedoeriversper- nng over eene lengte van 50 pas werden aangetroffen, vorder de de genie zeer langzaam. Eerst te 11 uur 45' kon aan den bevelhebber het bericht door eene patrouille van 4 cavaleristen worden gebracht, dat de laatste brug in den weg, N. O. waarts van Tjot Doe, hersteld was. De le compagnie 6e Bataljon nam daarop, in afwachting van nadere bevelen, stelling in het hooge terrein ten N. O. van laatstgenoemde kampong, met het front naar het N. O. en Z., waarbij de cavalerie zich gedekt opstelde. Te 2 uur n.m. marcheerde een detachement, sterk 2 officieren en 65 man, van Lam Baroe via Siroen naar Gani en bezette dit punt om later den terugtocht der troepen te steunen. Na daar ongeveer een uur gelegen te hebben, kreeg deze afdee- g last van den bevelhebber om naar Kroeng Gloempang op te rukken. Zij nam op ongeveer 500 M. van dien post stelling op het hooge terrein ten N. en O., naast de le compagnie 6e Bataljon welker bewegingen zij verder dien dag volgde. In de stelling bij Gani kwam een door Lam Permai uitgezon den detachement van 1 officier en 50 man. Het peloton cavalerie onder den len luitenant Gentil rukte te 2 uur 15' eveneens in de richting van Kroeng Gloempang op om te verkennen en voorts den veiligheidsdienst in het zijterrein te verrichten. Na gerapporteerd te hebben, dat de weg in orde evonden was, stelde dit peloton zich ongeveer 600 M. ten W. van Kroeng Gloempang gedekt op.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 292