915 De 5e compagnie v/h. 12e Bataljon was te 2 uur 40' n.m. in dezelfde richting afgemarcheerd, vóór de transportmiddelen uit, en kreeg 200 M. voorbij Tjot Doe uit Z. "W. richting vuur, waar op die compagnie op het hooge terrein ten Z. van dien weg in stelling kwam en het aanvankelijk zeer krachtige vuur des vijands in zooverre tot zwijgen wist te brengen, dat na 4 uur 45' n.m. slechts nu en dan een schot viel. De 2 sectiën bergartillerie onder kapitein Bangert, die oorspron kelijk tot de middencolonne behoorden, werden op 300 M. ten N. O. van Lam Permai in batterij gebracht om het opdringen van vijandelijke benden uit het Noorden tegen te gaan en even eens den terugtocht der van Kroeng Gloempang komende afdee- lingeh te steunen. Later sloot zich ook de sectie Deibert hierbij aan en werd zij naast de beide andere in batterij gebracht. De transportmiddelen, waarbij 2£ compagnieën van het 6e Bataljon als dekking, konden tot op 500 M. van den post door- marcheeren en werden te 4 uur n.m. daar gedekt opgesteld. Aan den commandant van de le compagnie van dat korps was te 3 uur 35' n.m. last gegeven, met een peloton stelling te ne men op het hooge terrein ten N. van den weg tegenover kam pong Paja Oe. Het 2e peloton, daarvoor aangewezen, kwam door een misverstand niet ten Noorden maar ten Zuiden van den weg in stelling, nl. Oostelijk van Tjot Doe en leed daar eenige ver liezen. Onder persoonlijke leiding van den compagniescomman dant, luit. Walpot, werd later door het le peloton aan de op dracht voldaan. De overige compagnieën van het 6e Bataljon kwamen op het hooge terrein ten Z. van den weg in stelling. Zij werkten mede om 's vijands vuur te doen ophouden, waarop te half vijf de karren naar Kroeng Gloempang opmarcheerden. Nauwelijks ver toonden zich die karren op het open gedeelte van den weg, of de vijand opende van alle kanten weder een hevig vuur. Daar de ingang van de benteng niet voldoende verbreed was, bleven de voorwagens daarvoor steken. Hoewel onmiddellijk werd afgespannen, verwondde de vijand, die blijkbaar goed op dien ingang was ingeschoten, nog twee paarden, een kanonnier en een stukrijder. Een der stukken van 7 c.M. A. Yeld werd door eene bespanning Dl. II 1903. 60

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 293