917 richting van de Lingkar een enkel schot op deze colonne afgegeven. 7 uur 10' n.m. begon de terugtocht voor het 3e Bataljon. De 3e compagnie vormde de vóór-, de le compagnie waarbij de repe teergeweren de achterhoede. Onmiddellijk heropende de vijand, die zich de laatste oogenblikken vrijwel stil gehouden had, het vuur, dat het was heldere maan door de 2e, 4e en le compagnie be antwoord werd. Toen het daardoor wat kalmer werd, kwamen de 2e en 4e compagnie op den weg; de le compagnie vormde van het peloton repeteergeweren een naar de Westzijde open carré, waar na ook die compagnie den terugmarsch aanving, alweer onder een vrij hevig vuur van den vijand, die onze troepen volgde en gedeel telijk ook in de Kroeëng Lingkar stelling nam op onze linkerflank. Om 7 uur 45' n.m. aan den Westrand van kampong Gani ge komen, werd daar het detachement van Lam Permai in stelling aangetroffen, dar nu verder de taak der achterhoede overnam. Zonder verliezen te hebben geleden kwam het 3e Bataljon te 8 uur 15' n.m. te Lam Permai aan, een half uur later gevolgd door het detachement van dien post, dat aan bedoeld bataljon eenen flinken voorsprong had gelaten en bij het verlaten van zijne stelling den vijand, wiens vuur allengskens ophield, nog wat schoten nazond. Aan de Kroeëng Lingkar had zich de 4e compagnie van het 12e Bataljon, die daar eene opnamestelling had ingenomen, bij het teruggaande detachement aangesloten. Aanvankelijk waren door den commandant van het 12e Bataljon twee compagnieën achter de Kroeëng Lingkar en de beide andere meer achterwaarts als reserve opgesteld. De algemeene bevel hebber had te 8 uur last gegeven 3 compagnieën te doen inrukken. De 4e bergbatterij had reeds bij het invallen der duisternis hare stelling verlaten; ook de beide veldvuurmonden, die bij de brug in den weg Siroen Gani waren opgesteld geweest, waren toen met hare dekking huiswaarts gegaan. Aan de opdracht was voldaan. De verbruikte munitie bedroeg 158 granaten, 148 granaat kartetsen, 17.000 repeteer- en 40.000 Beaumontpatronen. De geleden verliezen aan onze zijde bedroegen 1 officier en 3 man gesneuveld en 27 minderen gewond.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 295