953 ook de namen en de noodige gegevens zal bevatten betreffende de niet Eur. militairen, opdat met alle geëvacueerd wordende militairen ten allen tijde kunne worden opgezonden het biljet van opneming (model 146). De Civiel en Militair Gouverneur van Atjeh en Onderhoorigheden o. 1. De Chef v/d Staf (w.g.) Ten Broek. Bijlage 2c. Militair Commando van Atjeh en Onderhoorigheden. No. 72. Koeta Radja26 Mei 1900. Commandementsorder Door den ambtenaar van den burg. stand te Lho Seumaweh wordt mij als volgt bericht. „Meermalen komt het voor, dat bij mij niet tijdig aangifte wordt gedaan van het overlijden te velde van Eur. militairen, in welke gevallen het mij niet meer mogelijk is om de te laat ontvangen aangiften van overlijden, zonder bekomen machtiging van den Raad van Justitie, in de registers van den burg. stand in te schrijven. Tot nog toe werden echter hiermede slechts weinig moeilijkheden ondervonden, daar de Raad van Justitie de machtiging tot inschrijving steeds verleende wanneer door mij een verzoek daarom werd ingediend. Thans echter doet zich het geval voor, dat de Raad van Jus titie, in strijd met vroeger genomen beslissingen, gemeend heeft die machtiging te moeten weigeren, om reden het verzoek daar toe niet door een ambtenaar van den burg. stand, doch alleen door belanghebbenden gedaan kan worden. Het gevolg daarvan is, dat het overlijden van den len luitenant M. op 23 Januari jl., waarvan ik eerst 1 Maart eene in den voorgeschreven vorm opgemaakte aangifte ontving, niet in de registers van den burg.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 331