971 •de colonne- of patrouillecommandanten vernietigd worden, ten zij zij eene bijzondere beteekenis of waarde hebben, in welk geval er mede gehandeld wordt als sub 21 voor geweren aan gegeven. 21. Alle geweren, karabijnen en revolvers, welke worden buitgemaakt, worden in Groot-Atjeh aan den chef van den staf te Koeta Radja gezonden. In de Onderhoorigheden worden zij ingeleverd aan het civiel bestuur, dat daarmede handelt overeenkomstig de ter zake bestaande bepalingen. Mochten voorlaadgeweren in zoodanige hoeveelheid worden buitgemaakt, dat het medevoeren lastig is, dan mogen zij ge heel onbruikbaar gemaakt en in zee of rivieren geworpen worden. Vervollediging van kaarten. 22. 'Colonne- en patrouillecommandanten zullen er naar streven om de bestaande kaarten van het afdeelings- of patrouillegebied te vervolledigen, c. q. te verbeteren. Schetsen of opnamen worden aan den militairen commandant van Atjeh en Onderhoorigheden ingediend. Journalen en meldingen. 23. Door alle colonnecommandanten wordenevenals door de post- en bivouakcommandantenjournalen aangehouden, waar van bij elke gelegenheid afschriften aan den militairen comman dant van Atjeh en Onderhoorigheden gezonden worden. Deze afschriften mogen c. q. op een half vel papier geschreven worden. Zijn er geen bijzondere gebeurtenissen te vermelden, dan kunnen deze afschriften van de posten in Groot-Atjeh eenmaal in de vijf dagen verzonden worden. 24. Aan het hoofd van zulk een afschrift wordt duidelijk de naam van bivouak, post, colonne en korps vermeld, alsmede de termijn waarover het loopt. Aan het slot behoort aange- teekend te worden de sterkte van den troep en van den trein (dwangarbeiders en dieren) op den datum van verzending, alsook eene opgave van weersgesteldheid, gezondheidstoestand en bij zondere meldingen. Door zelfstandige patrouilles, voor meerdere dagen of met eene belangrijke opdracht uitgezonden, worden afzonderlijke journalen of rapporten ingediend.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 349