972 25. Van belangrijke voorvallen wordt zoo mogelijk tele- phonisch of telegraphisch melding gedaan aan Zijne Excellentie den Civielen en Militairen Gouverneur en aan den militairen commandant. Algemeene opmerkingen. 26. Patrouilles en escortes moeten eene minimum sterkte hebben van 20 bajonetten en zoo eenigszins mogelijk onder bevel van een officier, onderluit. of d. d. officier staan. Deze bepaling geldt niet voor de marechaussées, die brigades- gewijze kunnen uitrukken, en mede niet voor de dekkingen van werkzaamheden op korten afstand van een post of bivouak. 27. De kapiteins, post-of bivouakcommandanten, en de compag niescommandanten moeten ook als patrouillecommandanten op treden, al blijft de sterkte der uit te zenden patrouilles ook bene den die eener compagnie. Ook de luitenant-adjudanten moeten hunne beurt bij den pa- trouilledienst hebben. 28. Colonne- en patrouillecommandanten behooren steeds van opdrachten voorzien te zijn, zoodat niet willekeurig rondge- loopen wordt. Deze opdrachten moeten echter voldoende vrij heid laten tot handelen op eigen verantwoordelijkheid. Over 't algemeen wordt bij aanraking met vijandelijke benden door de infanteriepatrouilles te weinig doorgezet, vervolging te spoedig gestaakt en te spoedig huiswaarts gekeerd. Aan beveling verdient het een streek waarin de vijand verdween dagen achtereen, met bivouakkeering op verschillende plaatsen, te blijven doorzoeken en daarbij vooral den loop van rivieren en stroompjes in het gebergte te volgen. Dagpatrouilles van enkele uren hebben over 't algemeen wei nig nut. Het medenemen van enkele noodzakelijke vivres en het dagen uitblijven met verpleging door de landstreek moet regel zijn en voortdurend zij men daarbij bedacht op het leggen van hinderlagen en nachtelijke overvallingen. 29. Bij het overtrekken van rivieren of hindernissen, die het gebruik van beide handen noodig kunnen maken, moet het ge weer of de karabijn aan den riem op den neg en niet aan den schouder gedragen worden. Tegen afwijking van deze bepaling moet streng gewaakt worden,

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 350