B O E K B E O O R D E E LIN G. Prospectus Premie-uitgave 1903 der Ver- eeniging tot bevordering van beeldende kun sten, onder beheer van bestuurderen der maat schappij „Arti et Amicitiae.' Gaarne voldoen wij aan het tot ons gericht verzoek van bestuurderen voornoemd om met een enkel woord melding te maken van den boven aangeduiden „Prospectus" en van de vereeniging zelve. Uit den prospectus nemen wij over, dat de vereeniging thans 5350 leden telt. Dit belangrijke aantal leden heeft zeker zijn ontstaan te danken aan de geringe kosten, slechts f 5, aan bet lidmaatschap verbonden en aan het feit, dat men daarvoor niet alleen een lot ontvangt in de jaarlijks gehou den „verloting van kunstwerken", maar tevens de jaarpremie, die wat inhoud en afmetingen aangaat steeds aan hoogere kunsteischen beantwoordt. Dit jaar wordt den leden een plaatwerk aangeboden, bevattende repro- ductiën in photogravure naar kunstwerken, berustende in het Koninklijk kabinet van schilderijen „Het Mauritshuis te 's Gravenhage". Eed. Leerboek voor machineschrijven volgens "Wery's tienvingersysteem (blindschrijven) door J. L. "Wéry. 's Gravenhage, Centraal - bureau voor stenographie, Da Costastraat 71 73. De onvermoeide strijder voor de verspreiding der stenographie in het algemeen en van zijn stelsel in het bijzonder heeft zich ook met veel vrucht toegelegd op het meer ingang doen vinden van de schrijfmachines. In het Centraalbureau voor stenographie wordt in het „bespelen" der machine reeds jaren les gegeven. Met de verschijning van het thans door den heer Wéry uitgegeven uit gewerkte en zeer volledige leerboek is voorzien geworden in een door allen, die zich met ernst op het machineschrijven toeleggen, lang ge voelde behoefte. Thans geen willekeurig getik met één of enkele vingers

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 377