1002 Aan de Heeren Officieren van het Indische Leger! Ik heb de eer hiernevens een afdruk te zenden van de voor ons zeer vleiende recensie in het Indisch Militair Tijdschrift. De Redactie vraagt ons of het niet mogelijk zou wezen afzonderlijke nummers van de Bintang Hindia tegen een gering bedrag verkrijgbaar te stellen. Die mogelijkheid bestaat van onze zijde zeer zeker. Wij hebben ons onmiddellijk telegrafisch met het Hoofdkantoor te Amsterdam in verbinding gesteld en kunnen thans mededeelen dat wij genegen zijn de B. H. a 10 cent per ex. voor het Leger beschikbaar te stellen. Ons Tijdschrift heeft, na vestiging van ons Hulpkantoor te Buitenzorg, dank zij de groote reclame door ons gemaakt en vooral ook door den niet genoeg te waardeeren steun van vele Europeesche en inlandsche ambte naren B. B.thans reeds zulk een groote oplaag verkregen, dat wij 1, Januari a. s. het formaat van ons Tijdschrift kunnen vergrooten en de papiersoort aanmerkelijk verbeteren. De B. H. zal eerst dan een waardige plaats kunnen innemen naast de geïllustreerde periodieken van Europa en ook zullen wij dan eindelijk over voldoende plaatsruimte beschikken om het door ons gedachte programma geheel te kunnen uitvoeren. Het speciaal militaire gedeelte zal zeer worden uitgebreid. Het zal n 1. een plaatsruimte verkrijgen als vroeger de Maleische Soldatenkrant, de Soerat chabar soldadoe, aanbood. Ook zullen dan weer de verschillende belooningen, bevorderingen, krijgsraadstraffen, verwondingen, 't overlijden, de gagementen enz. van inlandsche en Amboineesche militairen worden bekend gemaakt. Bij ondervinding weten we, dat dit zeer door hen op prijs wordt gesteld. Thans is dus het oogenblik aangebroken om een beroep te doen op alle heeren in het Leger Opdat de B. II. werkelijk nuttig en leerzaam voor den niet-Europeeschen soldaat worde, hebben wij behoefte aan veler medewerking. Wij hebben gelukkig geen gebrek aan stof, want eenvoudig geschreven verhalen over verschillende expedities zijn zeer gewild, ook bij de lezers buiten het Leger. Waar wij echter vooral prijs op zouden stellen is de vermelding van feiten door niet-Europeesche militairen verricht en die als voorbeelden van trouwe plichtsbetrachting op 't moreel der lezers zouden kunnen inwerken. Die feiten zijn legio en bekend bij verschillende heeren, die met den inl. of Amboineeschen soldaat te velde waren. Dringend verzoeken wij om toezending van dergel ij ke sprekende voorbeelden, die

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 380