1003 zeker niet zullen nalaten ook buiten het Leger 't prestige van den sol datenstand te verhoogen. Men wil gaarne ook de betere elementen der bevolking aanwerven, welnu die betere elementen lezen ons tijdschrift en als over eenige jaren ook aanzienlijke inlandsche jongelui in de gelegenheid zullen gesteld wor den om naar Alkmaar of Breda te gaan, dan is 't zeker goed, dat de jongeren eens hooren, wat er door die eenvoudige inlanders en Amboi- neezen alzoo verricht werd. Wij vragen U dus de korte mededeeling van uitstekende daden en zullen die voor onze lezers gaarne uitwerken. Ook herhalen wij ons vriendelijk verzoek om toezending van portretten der niet-Europeesche Ridders en Dragers van de Medaille voor M. en T- alsmede der Eervol Vermelden. Het Leger kan ons zeer steunen bij onze poging om het populair te maken ook bij de niet-Europeesche ingezetenen. Heeren, die goed geslaagde kiekjes van het leven te velde hebben, zouden ons die in bruikleen kunnen afstaan, met een korten verklarenden tekst. 1) Artikeltjes en photo's kunnen als document opgezonden worden naar het Kantoor Bintang Hindia te Buitenzorg. Beleefd verzoeken wij deze circulaire met afdruk Indisch Militair Tijd schrift bij H. H. Officieren te willen doen circuleeren. Van harte hopen wij, dat ons streven om inlander en Amboinees goed- koope, nuttige en aangename lectuur te verschaffen de noodige sympathie wekken zal en wij danken reeds bij voorbaat zeer beleefd voor den ons te verleenen steun. Met de meeste hoogachting de Redactie. 1) De cliché's met den Hollandaehen tekst zullen, na gebruik, gratis aan de Redactie der Soldatenkrant" worden afgestaan, opdat ook de militairen in üederland eenig begrip kunnen krijgen van het Indische soldatenleven. Allicht wordt er de vrijwillige dienst- name bij het Leger hier te lande door bevorderd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 381