1031 form van groenbruine kleur en hen op het Waterlooplein ziende, werd ons de opmerking gemaakt„kijk, wanneer die heeren op honderd meter afstand in het gras liggen, zijn zij onzichtbaar". Ook de inrichting hunner kleeding was zeer goed: de korte jas met liggenden kraag, één rij knoopen, vier zakken met kleppen en een ceintuur om het midden, ziedaar de meest gewenschte sa menstelling. Als hoofddeksel droegen die officieren een vilten hoed van zg. boerenmodel van dezelfde kleur als de uniform. Deze kleeding was ons inziens niet alleen zeer doelmatig, maar bovendien eenvoudig sierlijk; en daarom zouden wij ook voor ons Indische leger willen zien ingevoerd een uniform naar dit voorbeeld gemaakt. Ons voorstel wordt dan Voor dagelijksche tenue (buiten dienst en in kazernediensten). Vilten hoed van dezelfde kleur als de uniform. Korte jas van donkerbruingroene kleur met één rij knoopen, vier zakken met kleppen, een band om het middel, en eenvou dige schouderpassanten. Pantalon van dezelfde kleurvoor de Europeanen lang, voor de inlanders kort 1). Voor de Europeanen verder zeildoeksche rijgschoenen van zoo mogelijk bruine, anders van zwarte kleur. Om van deze tenue veldtenue te maken, behoeft er slechts aan toegevoegd te worden voor de Europeanen slobkousen van kahki kleur (bv. gemaakt van dubbelgenaaid drill); voor de inlanders zeildoeksche rijgschoenen en slobkousen. Wellicht zou men als bezuiniging den inlanders voor dagelijk sche tenue in plaats van den hoed een kahki hoofddoek kunnen geven, wat zeer goed zal staan. Als bescherming tegen regen en koude geve men in plaats van den onmogelijk leelijken, nooit passenden kapotjas een lange cape van donkere kleur, bijna tot de knieën reikend, en die voor de beredenen middels een knoop kan worden opgenomen, opdat ze niet op het kruis van het paard hange. Voor den troep wenschten wij verder de groote tenue af te 1) Een inlander met een lange pantalon is een paskwil!

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 409