1059 Versterkingen nabij Batavia bestaan niet; deze plaats wordt niet verdedigd. De ingevolge dit algemeen denkbeeld uitgevaardigde opdrachten bevatten ONDERSTELDE TOESTAND EN OPDRACHT. Noordpartij. In den namiddag van den 13en Augustus ontvangt de brigade commandant te Tanah Abang bericht van eene verkenningspa trouille, dat een klein detachement in den loop van dien dag aan den spoorweg nabij de kali Pasanggrahan is aangekomen en bezig is aldaar versterkingen aan te leggen, vermoedelijk om verrichtingen aan de spoorbaan te dekken. Om bij den voorgenomen opmarsch naar 's vijands hoofdstel ling over deze baan te kunnen beschikken, besluit de brigade commandant het detachement te doen verdrijven en de reeds vernielde gedeelten in den weg te doen herstellen. Daartoe beveelt hij in den avond van den 13en Augustus 1903: Opdracht. Volgens bericht van eene verkenningspatrouille heeft een klein vijandelijk detachement stelling genomen aan de spoorbaan nabij de kali Pasanggrahan, vermoedelijk om vernielingswerkzaamheden in die baan te dekken. Om den vijand te verdrijven, vermelde gedeelten in den weg te herstellen, wordt onder de bevelen van bestemd een detachement, bestaande uit: het 20e Bataljon infanterie 10e w. o. de wielrijders 1) 2 sectiën veldartillerie 2 pelotons cavalerie 1 spoorwegafdeeling (gemarkeerd) 1 geneeskundige sectie dat morgen om 6 uur v. m. zal afmacheeren. De opmarsch onzer hoofdmacht zal niet vóór den 16en dezer kunnen plaats hebben. Op ondersteuning mag vóór dien dag niet gerekend worden. 1) Het 10e Bataljon telt 3 compagnieën en de afdeeling wielrijders. Red Dl. II 1093. 69

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 437