1060 In den verplegingstrein worden voor drie dagen vivres mede gevoerd. Zie kaartbladen I IY en H IV en Y kaart van Batavia en om streken schaal 120000. Zuidpartij. Ten einde den opmarsch der Noordpartij in Z. W. richting zooveel mogelijk te vertragen, besluit de commandant der Zuidpartij de spoorbaan, die in de richting der verdedigende stelling loopt, onbruikbaar te doen maken. Daartoe vaardigt hij in den avond van den 12en Augustus 1903 de navolgende opdracht uit. Opdracht. De opmarsch van de troepenmacht der Noorpartij in Z.W. richting wordt niet vóór den 16en dezer verwacht. Het le peloton der le compagnie genietroepen (spoorwegafdee- ling) zal, met behulp van de nabij de spoorbaan wonende bevol king, deze baan tusschen de kali Pasanggrahan en de Tji Dani op geschikte punten, ook als marschweg, onbruikbaar maken. Deze werkzaamheden zullen worden gedekt door een detache ment onder de bevelen vanbestaande uit: het 11e Bataljon infanterie 2 sectiën veldartillerie 1 peloton cavalerie 1 geneeskundige sectie hetwelk daartoe aanvankelijk nabij eerstgenoemde rivier stelling zal nemen. Het detachement marcheert morgen om 5 uur v. m. af. De wer kers vertrekken om 7 uur v. m. per trein. In den verplegingstrein worden voor twee dagen vivres mede gevoerd. Op ondersteuning door de hoofdmacht mag niet gerekend worden. ALGEMEENE BEPALINGEN VOORTVLOEIENDE UIT DEN VREDESTOESTAND. De Zuidpartij zal op den 13en Augustus a.s. des namiddags om 12 uur verzameld zijn op het te bezetten punt. Zij is kenbaar aan een gekleurden band om den helmhoed.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 438