1064 lies dezer afdeelingen bij een onverhoopt ongunstigen uitslag van het gevecht sprake kan zijn. Tevens moeten de bevelen zooda nig zijn, dat over deze afdeelingen kan worden beschikt zoodra zij noodig zullen zijn en dat van de krachten van menschen en dieren niet meer gevorderd wordt dan bepaald noodzakelijk is. Op grond van het vorenstaande vaardigt de detachements commandant het volgende marschbevel uit: Volgens bericht eener verkenningspatrouille is gisteren middag, een klein vijandelijk detachement aan de spoorbaan nabij de kali Pasanggrahan aangekomen, en heeft zich daar versterkt. Doel van den marschHet verdrijven van den vijand en het herstellen van de spoorbaan. Te volgen wegDjati, Pal merah, Kemandoran- N., Soekaboemi, Kemandoran- Z. tot aan de Pasanggrahan. Zoodra deze rivier is overgetrokken zullen nadere bevelen wor den gegeven. Regeling van den marsch: 1 peloton cavalerie, gesteund door de afdeeling militaire wiel rijders (70 karabijnen), marcheert als zelfstandig verkennings detachement om fti/o uur v. m. af. Het heeft tot taak zich zoo spoedig mogelijk te vergewissen van de al of niet aanwezigheid des vijands op den marschweg, in 't bijzonder in het terrein nabij de kali Pasanggrahan. Na het overtrekken dezer rivier worden, alvorens verder te rukken, de aankomst der voorhoede in Keba- joran en de nader te geven bevelen afgewacht. Voorhoede: 1 peloton cavalerie 1 2 compagnieën 10e Bat. inf. cdt 1 sectie genietroepen marcheert om 6 u. 45' af. Hoofdcolonne tevens marschorde: 1 compagnie 10e Bat inf. 1 sectie genietroepen 2 sectiën veldartillerie 20e Bat. infanterie Achterhoede: 1 sectie 4e comp. 20e Bat. infanterie. Tot de taak der voorhoede zal ook behooren het verkennen marcheert om 6 u. 55' af. MaBSCH BEVEL.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 442