1065 van de spoorbaan en het berichten van mogelijk daarin aange brachte vernielingen. De troepen staan te 6J uur v.m. voor den afmarsch gereed op het punt ten W. van Tanah Abang, waar de weg naar Kebajoran naar het Zuiden ombuigt. De geneeskundige sectie marcheert te 8 uur v.m. van Tanah Abang af. De bagage- en verplegingstreinen wachten te Tanah Abang den last tot oprukken af, welke zal worden verzonden nadat de kali Pasanggrahan zal zijn bereikt. Tot beveiliging dezer afdeelingen zal 1 sectie 4e comp. 20e Bat. inf. daarbij achter blijven. Ik houd mij aanvankelijk op tusschen voorhoede en hoofd colonne. Uitvoering. Ingevolge het marschbevel behoort het zelfstandig verkennend detachement zoo spoedig mogelijk op te rukken naar Kebajoran. De commandant zondert aanvankelijk een sterke cavaleriespits af om daarvan patrouilles langs de zijwegen te kunnen zenden, doch houdt zich overigens niet met het doorzoeken van het terrein op. De cavalerie neemt in draf een ruimen voorsprong, de wielrijders volgen haar op een afstand van tot 1 K.M. Reeds spoedig blijkt dat de bevolking uit de kampongs langs den weg gelegen is verdwenen 1), hetgeen mag aangenomen worden als een teeken, dat inderdaad de vijand nog in de nabij heid is. Aangekomen op den driesprong nabij halte Pal merah wordt eene patrouille gezonden langs den weg naar Petjandran, met opdracht zich nabij Tanah koesir- N. weder bij het gros aan te sluiten. Dit laatste geschiedt met het doel om bij het vervol gen van den marsch in Z.W. richting deze patrouille aanvan kelijk den rechteroever der k. Pasanggrahan te doen volgen. Doorrijdende blijken de bruggen over de kali Grogol en de waterleiding ten W. hiervan vernield te zijn. Onmiddellijk wordt hiervan bericht gezonden aan de voorhoedede kleine cavalerie* afdeeling heeft geen materialen voor het slaan van bruggen bij 1) Dit gegeven wordt door den leider verstrekt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 443