1190 „bezwaard acht, is bevoegd deswege zijn beklag te doen, naar „regelen door Ons te stellen. „De verplichting om de order op te volgen wordt door het „beklag niet opgeheven." De eischen waaraan die „orders" moeten voldoen worden niet genoemd. Het geheele artikel had waarschijnlijk een betere plaats ge vonden onder VI. Art. 73. „Nadere bepalingen, die ter uitvoering van deze wet noodza kelijk zullen blijken te zijn, worden bij algemeenen maatregel „van bestuur uitgevaardigd, tenzij de wet anders bepaalt". Hier meen ik te mogen verwijzen naar het voorbericht van den heer van Meurs, en wel naar zijn „Ten slotte. „Het is te hopen, dat bij de reiniging van den Augiasstal „ook de geldende reglementen van inwendigen dienst een flinke „beurt zullen krijgen. Volgens die reglementen toch worden aan „gestraften, voordat zij in de strafkamers worden geplaatst, „alle voorwerpen, die niet bepaaldelijk tot de tenue der arres tanten behooren, ontnomen; aldaar mag o. m. geen vuur of licht „aanwezig zijnonderofficieren mogen in die kamers de exer- „citiereglementen en dienstvoorschriften medenemen. De dag „gaat zonder eenigen arbeid of eenige bezigheid, in ledigheid „en vadsigheid voorbij. Ze zitten met de handen in den schoot „of liggen op hun krib. „Ziehier het „stelsel" waarnaar militaire gedetineerden worden „behandeld „Mogen de groote beginselen omtrent het gevangeniswezen, „reeds op het gebied van het burgerlijk strafrecht geldend, spoe- „dig ook op dat van het militaire toepassing vinden De uitdrukking „Augiasstal" laat ik volgaarne voor rekening van den schrijver. Natuurlijk vereenig ik mij met de hoop, dat de reglementen van inwendigen dienst een flinke beurt zullen krijgen. ten minste als ze die noodig hebben. Of na die beurt de arrestanten in het bezit zullen komen van

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 570