679 ken sabel zit. Uit den aard der zaak is dit geheel overbodig.. Daar de Eskadronsschool niets anders behoort te zijn dan een school voor 4 pelotons, is het uit den aard der zaak overbodig de elementaire bewegingen in de Eskadronsschool nader te be spreken, zijnde dit reeds door mij gedaan bij de behandeling van- de Pelotonsschool te paard, waarheen ik dan ook kortheids halve verwijs. Alleen, waar de embarras du choix der in de Pelotonsschool te paard voorkomende ketterijen mij een en ander deed over slaan, zie ik mij genoodzaakt daarop thans de aandacht te vestigen» Zoo zien wij in 19 en 20 behandeld de opstelling bij het- uitrukken en het aftellen. Dit aftellen behoort tot de geheel overbodige zaken, evenals het indeelen van het peloton. Van den cavalerist moet gevergd worden, dat hij zelf weet, waar hij' in het peloton behoort te staan. Eenmaal hieraan gewend, is- aftellen onnoodig. No. 1, 2, 3 en 4 van de lste en No. 1 van de- 2de afd. van vieren lste gelid zijn geplaatst tusschen den rechts- ongedekten wachtmeester en den korporaal-middenrot, die steeds No. 2 heeft. Deze menschen weten dus, als zij in't gelid plaats nemen, reeds hun nummer. Links van den korporaal van het- midden gaat het op overeenkomstige wijze, terwijl het 2de gelid door den afstand van vijf pas, die het van het lste gelid heeft,, zich gemakkelijk kan overtuigen van de nummers der voor lieden. 1) Hier is het de plaats om te wijzen op een typische fout, ge tuigende van weinig nadenken, die men dagelijks ziet maken- Is de troep uit den stal uitgerukt naar de verzamelplaats, dan wordt veelal eerst te voet, naast de paarden staande, gericht. Deze beweging is volkomen overbodig, omdat wij te paard gaan om oo- genblikkelijk daarna of te marcheeren. Bleven we staan, ja dan Maar néén, ook dan nog niet. Want bij het opstijgen worden de gelederen geopend, en is de zoo even verkregen richting weer verdwenen. Dat bovendien het richten op de plaats paardenko- gels kost, wordt over het hoofd gezien Daarom weg met deze „spectacles inutiles, qui n'ont d'autres- buts que de satisfaire l'oeil"! 1) Volkomen juist, als er geen zieken provoostarrestanten enz. waren. Redactie

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 57