1200 vooruit, dan wachten de gevechtspatrouilles de colonne in en sluiten eerst daarna weer bij den verkenningsstaf aan. De ver binding met de colonne en den vooruitgezonden officier wordt nog later besproken. Bij deze wijze van verkennen worden aan het personeel hooge eischen gesteld, wat de vlotheid van handelen betreft. Om be grijpelijke redenen (o.a. het vinden van den terugweg) dient met de grootste aandacht gereden te worden; geen kruisweg, geen her kenbaar punt mag aan de opmerkzaamheid ontgaan. Alle onnoo- dig ongedekt marcheeren der verkenners moet vermeden worden. Ad 3. Bij de verkenning van de in te nemen vuurstel- ling kan de art. cdt. zich laten bijstaan door de terreinver kenners. Aangezien het hier om nauwkeurige inlichtingen te doen is, moeten aan één verkenner niet meer dan één, hoogstens twee vraagpunten te gelijk ter oplossing worden gegeven. Reeds nu wordt beslist omtrent de plaats dor gevechtspatrouilles, aan welke een bepaald terreingedeelte ter bewaking moet worden aangewe zen. Dadelijk na den opmarsch nemen deze hunne plaatsen in. Bij het oprijden der artillerie doen de verkenners zoo noodig dienst als gidsen. Ad 4. Reeds door maatregelen van de commandanten der doelverkenningspatr. of anders onmiddellijk na het innemen dei- stelling, doet de art. cdt. zich omtrent de mogelijkheid van stelling verandering inlichten. Voor het eerste moeten de patr. cdtn. bepaalde opdrachten ontvangen. Ofschoon de volvoering tot de terreinverkenning behoort, zal voor gemakkelijker overzicht hierover bij de doelverkenning gesproken worden. Het laatste geschiedt op rechtstreeksch bevel van den art. cdt. Met het oog op den afmarsch worden het terrein rondom de stelling en tevens de vermoedelijke marschrichtingen bij stel lingverandering verkend. Het laatste zoo noodig door eene pa trouille onder een officier. Bij den afmarsch treden de verkenners als gidsen op. Mocht eene stellingverandering noodzakelijk worden, zonder dat de nieuwe marschrichting is verkend, dan worden de terrein verken ners gebruikt als onder 1 en 2. De nieuwe stelling zelf zal natuurlijk door den art. cdt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 580