1208 2. De opdrachten der patrouilles kunnen binnen bereikbare grenzen worden teruggebracht. 3. De verkenning wordt tegelijkertijd uitgevoerd van af ver schillende gunstige punten, geeft dus een beter totaal overzicht. 4. Bij wisselende gevechtsverhoudingen is een patrouille ge makkelijker naar een ander punt te zenden dan de geheele ver kenningsstaf. Een nadeel is de wel eenigszins gerechtvaardigde twijfel of alle patrouilles genoeg vlotheid zullen bezitten hunne berichten zoo snel samen te stellen en in te zenden, dat de art. cdt. werke lijk een keuze kan doen. Als voordeel der methode I kan genoemd wordeneenhoofdige leiding van uit het terrein zelf en mogelijkheid van controle door den art. cdt. Een nadeel is: het uit de hand zijn der verkenning. Bij verandering in gevechtstoestand moet de geheele verkenning wellicht van terrein veranderen. Voor controle op de verkenning moet de art. cdt. den Alg. Bevelh. reeds vroeg verlaten. Als een van vele kan-bv. het volgende bevel-schema dienen. Voor methode I: „Luit. A. met luit. B. en patrouilles No. 1, 2 en 3 over den grooten weg tot kampong C., daarna over rijpad door kam pong D. naar hoogte 480. Onderzoeken de overgangen der Tji E. ten Z. van hoogte 480Vaststellen of de lijn kampong F—hoogte 360—kampong G door den vijand bezet is. Rapporteeren of hoogte punt 480 dan wel strook (opnoemen der kaartnamen) .art. stelling oplevert tegen hoogtepunt 360. Vaststellen van schoots veld en mogelijke stelling verandering tegen kampong G. Luit. A. opdracht herhalenMij wachten op hoogte 480. Art. cdt. rijdt op den grooten weg naar C. Horloges gelijk! Afrijden! Voor methode II: „Luit. A. met patrouille No. 1 over grooten weg naar kampong B. Vandaar over brug Tji D. naar hoogte 50. Vaststellen of de lijn kampong F.hoogte 360—kampong G. bezet is. Rapporteeren stel ling op hoogte 50 en schootsveld tegen hoogte 360. Stellingver andering tegen kampong G. onderzoeken. Op hoogte 50 blijven. Luit. A. opdracht herhalen. Meldingen naar den grooten weg naar C. zenden. Horloges gelijk! Afrijden!

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 588