- 1220 - Bij het op de kaart nagaan van den weg, dien het detache ment zal moeten volgen, en van het terrein voor het innemen van de eerste stelling aangewezen, ontwaart de detachements commandant dat deze laatste vermoedelijk zal moeten gekozen worden vóór (ten N. O. van) de kali Pasanggrahan, omdat ten W. van die rivier, nabij de spoorbaan, geen overzicht van het terrein naar 's vijands zijde is te verkrijgen. Een mogelijke te rugtocht over deze hindernis zal dus moeten worden verzekerd en hiermede zal rekening gehouden moeten worden bij het vast stellen van hetgeen in den trein zal worden medegevoerd. Maatregelen bij aankomst. Aangekomen op het aanvankelijk te bezetten punt nabij de Pasanggrahan en niets van den vijand bemerkt hebbende, geeft de bevelhebber last aan de infanterievoorhoede, die zich in of nabij kampong Kebajoran zal bevinden, om in de lijn overgang Pa sanggrahan—Noordrand KebajoranPetjandran eene voorposten opstelling in te nemen. Deze troepen, wier sterkte ondersteld wordt eene compagnie te bedragen, zullen de toegangen tot de in gereedheid te brengen verdedigende stelling afsluiten en den pa- trouilledienst naar 's vijands zijde moeten verrichten. Zij kunnen als volgt worden opgesteld: 1 sectie infanterie als voorpostendetachement in kampong Kebajoran (erf districtshoofd). 1 sectie infanterie vooruitgeschoven tot nabij het wachthuisje ten O. van Kebajoran ilir, met 1 dubbelpost op den weg nabij paal 9van deze sectie wordt eene groep geplaatst bij het snij punt van de spoorbaan en den weg naar Tanah merdika en haar het bewaken dezer toegangen opgedragen. 1 sectie infanterie nabij het voetpad ten W. van het woord Tjipoeli, met dubbelposten op dat pad, op het voetpad ten Oosten daarvan, en een korporaalspost op het voetpad Tjidodol- West— Oeloe djami. 1 sectie infanterie nabij den driesprong ten Oosten van land huis Gandaria, met dubbelposten in den Oost- en den Westrand van kampong Djati en een korporaalspost op het kruispunt van wegen ten Zuiden van Petjandran. Zoodra de cavalerie bij het invallen dei" duisternis naar de stel ling terugkeert —waarover laterworden door de bezetting daar-

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 600