1221 van nog twee korporaalsposten uitgezonden, waarvan een geplaatst wordt aan de Grogol ten W. van kampong Gandaria-Noord, de andere op het voetpad op den linkeroever van de Pasanggrahan nabij kampong Bentaro. Aangezien het bedekte terrein vóór de voorpostenopstelling wei nig uitzicht veroorlooft, zal het standhouden in die lijn tegen over een opdringenden vijand niet wenschelijk zijn, vooral niet omdat de terugtocht van de voor den voorpostendienst bestem de troepen over open terrein moet plaats hebben. Gelegenheid om een oprukkenden tegenstander tot vroegtijdige machtsont wikkeling te nopen vindt men in dat terrein evenmin. De voor posten dienen dan ook in hoofdzaak tot dekking der werkzaam heden, vereischt voor het inrichten der stelling, en om de vei ligheid gedurende den nacht te verzekeren. Bij het aanbreken van den volgenden dag keeren de voorpostenafdeelingen naar de stelling terug en wordt de veiligheidsdienst gedurende het verder verblijf ter plaatse opgedragen aan de cavalerie en aan gevechts patrouilles en posten. Aan de cavalerie wordt de ophelderingsdienst opgedragen. Zij lost zich daartoe in verschillende patrouilles op, waarvan een den weg Tanah Abang—Mampang zal blijven waarnemen, een zich zal ophouden in het terrein ten W. van de Kroekoetrivier om de toe gangen naar de stelling aan die zijde gade te slaan, terwijl een der de—zwakkere—patrouille met de waarneming van het voetpad op den linkeroever van de Pasanggrahanrivier wordt belast. Aan de patrouillecommandanten wordt medegedeeld, dat de taak der onder hunne bevelen staande afdeelingen alleen uit waarnemen zal be staan en uit het verrichten van de na te noemen vernielingen, voor zoover deze niet door de bevolking kunnen plaats hebben. Voorts wordt hun opgedragen bij het invallen der duisternis naar de stelling terug te keeren, tenzij bijzondere omstandigheden het wenschelijk mochten doen zijn dat een of meerdere patrouilles ook gedurende den nacht in het voorterrein verblijven. Het spreekt vanzelf dat, evenals den voorpostencommandant mededeeling wordt gedaan van de opdrachten aan de cavalerie- patrouilles verstrekt, deze moeten worden ingelicht omtrent de door de voorposten in te nemen opstelling. Hoe de patrouilles moeten handelen om aan hunne opdracht

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 601