- 1222 te voldoen is omschreven in hoofdstuk II van het voorloopig velddienstvoorschrift. De aandacht wordt er op gevestigd, dat ge schikte punten om het oprukken eener vijandelijke macht langs de vermoedelijke opmarschwegen waar te nemen o.m. worden aangetioffen in kampong Poelo, indien de noodige opruimingen plaats hebben om uitzicht te verkrijgen op den weg nabij kam pong Djepang. Deze waarnemingsposten zullen in dat terrein gelegenheid vinden om zich geheel gedekt op'te stellen, terwijl hunne veiligheid moet worden verhoogd door het onbruikbaar ma ken van de overgangen in de spoorbaan tusschen Poeloe en Halte Pal merah en van die over de waterleiding ten N. W. van genoem de kampong. Het bedekte terrein in Zuidelijke richting moet door de waai nemers zorgvuldig worden verkend, om, nadat gegevens omtrent een oprukkenden vijand zullen zijn verkregen, het tijdig overbrengen van een bericht mogelijk te maken. Behalve tot de vernielingen hiervoor genoemd wordt nog be sloten tot het onbruikbaar maken van de overgangen over de Pasanggrahan bij de landhuizen Oeloe djami, Pengoemben en Kebon Djeroek; die over de Kroekoet ten W. van kg. Mampang; die in het weggedeelte Pal merah Kemandoran, en die over de Grogol nabij de kampongs Gandaria-Noord en Zuid en Gebroek blakang. lot vernieling worden voorbereid de overgangen in den weg Pal mei ah Petoendoean, die voor het verkeer zal worden openge houden, alsmede de overgangen gelegen in de lijn der voorposten. Zooals hiervoor werd vermeld, zullen deze vernielingen worden uitgevoerd door de bevolking of door de cavalerie. Ondersteld woi dt dat dit wapen is uitgerust tot het verrichten van deze werkzaamheden. Verder is aangenomen, dat de spoorwegbrug over de Pasanggrahan door de genietroepen zal worden opgeruimd. Na deze regelingen getroffen te hebben, waarvoor weinig tijd noodig is indien de bevelhebber ze vóór en tijdens den marsch keeft overdacht, verkent hij, met den hem toegevoegden staf- officiei en den commandant der artillerie, de juiste plaats voor de in te nemen stelling. Deze wordt voor wat de infanterie betreft gekozen op 600 M. ten N. O. van de spoorbrug. Vandaar is het voorgelegen terrein op vrij grooten afstand te

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 602