1225 zal zooveel mogelijk worden opgeruimd van de kampongs Doekoe en Paninggaran en zullen de naar de stelling voerende wegen en de weg Pasanggrahan Petjandran worden versperd, door het omhakken van de boomen langs die wegen. Ten slotte zullen voor de stelling hindernissen worden aange bracht. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van de materialen door de opruimingen geleverdhet doorvlechten der verhakkingen met ijzerdraad—voor dit doel medegevoerd of van het halte-emplace ment en van de telegraaflijn langs den spoorweg verkregenzal de hindernissen veel hechter maken. Van de al of niet aanwezigheid der inlandsche bevolking zal het afhangen, of de hiervoor opgesomde werkzaamheden gelijk tijdig kunnen worden begonnen, dan wel of in eene bepaalde volgorde moet worden gewerkt. Is dit laatste het geval, dan zal in de eerste plaats de stelling zelf in gereedheid worden ge bracht. De beschikbare werkkrachten zullen daartoe zoodanig worden ingedeeld, dat tegelijk een aanvang wordt gemaakt met het aanleggen der loopgraven en geschutstanden, het maken en verbeteren der overgangen over de rivier en het inrichten der waarnemingspostendaarna wordt de gemeenschap in de stelling verbeterd en hebben de noodzakelijke opruimingen plaats, terwijl ten slotte de hindernissen aan de beurt komen. Vóór het intreden der duisternis worden bevelen gegeven voor de bezetting der stelling. Aan elk der compagnieën infanterie wordt een gedeelte ter verdediging aangewezen. In verband hiermede legert de commandant een peloton infanterie in Tanah koesir- N., het andere peloton van die compagnie in het N. W. deel van Tanah koesir- Z. De beide overige compagnieën betrek ken bivouaks aan weerszijden van de spoorbaan, achter de loopgra ven. Deze afdeelingen zullen, evenals de artillerie in het haar aan gewezen bivouak, gebruik maken van de nabij gelegen woningen om menschen en dieren zooveel mogelijk onder dak te brengen. Gedurende den nacht zullen in of nabij de loopgraven slechts enkele posten worden geplaatst. Tegen het aanbreken van den dag echter zullen alle afdeelingen nabij de punten met welker verdediging zij zijn belast worden verzameld, ten einde deze zoo noodig onverwijld te kunnen bezetten. Bevelen worden gegeven om de infanteriemunitie bij den ge- DL II. 1903. 80

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 605