1227 verband hiermede zullen de patrouillesindien bijzondere omstan digheden hierin geen wijziging brengen—zich op het aangegeven uur in Kebajoran verzamelen en zal de cavaleriecommandant zich stellen onder de bevelen van den commandant der achter hoede Verder wordt haar medegedeeld, dat de voorposten zullen worden teruggetrokken en vervangen door patrouilles en posten, en dat de ter vernieling voorbereide overgangen in de lijn der voor posten vóór het teruggaan van deze zullen worden vernield. Ten slotte moge nog vermeld worden, dat het wenschelijk kan zijn de ■cavalerie bij de volvoering van hare taak te steunen, door kleine in- fanterieafdeelingen op geschikte punten in het voorterrein stelling te doen nemen. Dit zal echter geheel afhankelijk zijn van de ver richtingen der vijandelijke ophelderings- of verkenningsafdeelingen. Zoodra de dag is aangebroken worden de bagagetreinen, voor zoover zij nog aanwezig zijn, naar de dien dag in te nemen stel ling achter de Tji Poetat teruggezonden. Evenzoo handelt men met de ransels of veldzakken, die op gevorderde of ingehuurde voer tuigen worden overgebracht. Aan de compagnieën in de stelling worden de terreinstrooken aangewezen, binnen welke zij den veiligheidsdienst zullen doen verrichten. Van den linkervleugel uitgaande zijn deze strooken achtereenvolgens van de Pasanggrahan tot de waterleiding ten O. van Tjipoeli: van deze waterleiding tot de Grogol, van de Grogol tot de waterleiding ten O. daarvan, terwijl aan de compagnie op den rechtervleugel tevens het waar nemen van het terrein op hare rechterflank opgedragen blijft. Voor zooveel noodig wordt voortgegaan met het verbeteren der dekkingswerken, het aanleggen van hindernissen, het doen van opruimingen, het bepalen van de afstanden tot de verschil lende zich duidelijk afteekenende punten in het terrein, het af bakenen der vermoedelijke schootsrichtingen en het verbeteren van de gemeenschap in de stelling en naar achteren. Zijn de nieuwe patrouilles en posten in de lijn der voorposten aangekomen, dan keeren deze, ingevolge de gegeven bevelen, naar de stelling terug, na eerst de overgangen in de door haar bezette lijn onbruikbaar te hebben gemaakt. Laat men de ver nieling hiervan over aan de vooruitgeschoven cavaleriepatrouilles

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 607