1228 of aan de thans uitgezette posten, dan loopt men gevaar dat zij door 's vijands optreden verhinderd zullen worden zich van hunne taak te kwijten. De voorpostencompagnie wordt hij te rugkeer in de stelling tot reserve bestemd en opgesteld nabij de rivier, ten Z. W. van de heggen aan den weg Tanah koesir- N.—spoorbaan. De in de vorige bladzijden omschreven verrichtingen zoowel' voor de afdeelingen met den veiligheidsdienst belast als voor de overige, de bepalingen omtrent hunne legering enz. kunnen door schriftelijke bevelen of orders worden bekendgemaakt. Yoor eerstbedoelde kunnen daarbij de voorbeelden in het voorloopig voorschrift op den velddienst worden gevolgd. De geringe sterkte van het detachement in aanmerking nemende in verband met de niet groote uitgestrektheid van de verdedigende stelling en de omstandigheid, dat de bevelhebber de goede uitvoering van een deel zijner bevelen zonder bezwaar zelf kan nagaan zou ik alleen die bestemd voor de vooruitgeschoven afdeelingen op schrift uitvaardigen, alle overige mondeling aan de betrokken commandanten mededeelen. Omstreeks 8^2 uur V.M. wordt bericht ontvangen van de cavaleriepatrouille die den weg Djati Kebajoran waarneemt, dat eene vijandelijke cavalerieafdeeling, ter sterkte van een peloton, gevolgd door eene afdeeling militaire wielrijders, eveneens on geveer een peloton sterk, omstreeks 8 uur de Grogol ten W. van Pal merah zijn overgetrokken, en dat dit vermoedelijk de vooruitgeschoven afdeelingen zijn eener oprukkende colonne, om dat het gedruisch van voertuigen op den weg is gehoord. Te vens vallen in de postenketen enkele schoten. Door dit bericht wordt de bevelhebber voor de moeilijke keuze gesteld om öf de stelling te verlaten, dan wel daarin 's vijands aanval af te wachten. Tot het behoorlijk uitvoeren zijner op dracht is standhouden op dit tijdstip waarschijnlijk niet bepaald noodzakelijk meer, terwijl de terugtocht thans nog kan worden aangenomen zonder gevaar te loopen dat die onderneming door den vijand ernstig zal worden bemoeilijkt. Wel is waar zullen de vermoedelijk overmachtige vijandelijke cavalerie en de af deeling wielrijders in staat zijn de colonne gedurende haren te-

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 608