1247 elke ledige flesch, cadaver, met weemoed ter aarde besteld. De aanzittenden formeerden daartoe met gebogen hoofd een kring om het lijk en zongen heel droefgeestig Chopin's treurmarsch, ech ter met de minder officieele woorden: „Zoo gaan ze allen naar den bliksem toe!" Ik heb dat lied van morgen zeer dikwijls aan dat tafeltje hooren aanheffen Hoewel niet overal aan de „lijken" dezelfde eer werd bewezen, schijnt dit geen betelsel te zijn geweest om vele flesschen cada ver te maken. Bedienden liepen voortdurend met nieuwen voorraad aan en heele ijsbergen, in verdeelden toestand in glazen rondgebracht, waren noodig om het edele vocht te verkoelen. Concordia begon spoedig aan zeer onbekende merken champagne, dat een vast voorteeken is van sterke vermindering van den voorraad De stemming kwam er in, moeilijker werd het stilte te ver krijgen om iemand die wat te zeggen had aan het woord te laten Eerst was het nu de overste Happé, die vei slag uitbracht om trent hetgeen door de Indische Commissie, belast met het innen der bijdragen voor het diamanten feest der K. M. A., was ver richt, hoe op voorstel van Z. E. den G. G. besloten was den cadetten aan te bieden een schilderij, voorstellende de onderwer ping van den pretendent-sultan. De overste Happé besloot met de voorlezing van een schrijven van den Gouverneur der K. M. A., waarin deze de goede ontvangst van het geschenk meldde en zijne groote waardeering daarvoor uitsprak. De' stafmuziek was zeer gelukkig in de keuze der stukken, zoodat al spoedig braaf werd medegezongen, en als de muziek zweeg zongen de jongeren toch allerlei liederen, zonder bege leidingDe stemming was er. Het gelukte weer eenmaal stilte te krijgen om den kolonel Kerlen aan het woord te laten. Deze oud-cadet herinnerde er aan hoe hij op de Academie verschillende leden van de familie van der Wyck had gekend, die allen bijzonder veel hielden van „hot", naar het schijnt een karnemelk- met- stroop-gerecht, dat over het algemeen niet de waardeering der toenmalige ca dets had. Alle cadetten van der Wyck kregen daarom den bij naam „hot" met toevoeging van een voorletter of voornaam. Op den generaal van der Wyck wijzende zeide de spreker: „Daar

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 627