1248 zit Hot J., of Hot Jan, en ik stel U voor de gezondheid van Hot Jan te drinken". De generaal, den dronk aanvaardende, gaf omtrent het ont staan van dien bijnaam eene rectificatie. Verre wierp deze reü nist de „verdachtmaking" van zich af ais zouden de cadetten van der Wyck het gerecht „hot" zoo lekker hebben gevonden. De kleur van die spijs kwam overeen met de haarkleur van een der familieleden, vandaar den bijnaam aan een hunner gegeven, een bijnaam, die daarna steeds aan eiken cadet die v. d. Wyck heette geschonken werd. Nadat de generaal van Kooten nog een toepasselijk woord had gesproken, werd langzamerhand de samenstelling van het „Uitvoerend Comité" bekend; president was de luitenant der cavalerie van Riemsdijk, secretaris-penningmeester de luitenant der cavalerie van Riemsdijk, leden: de luitenant der cavalerie van RiemsdijkHet „Uitvoerend Comité" werd daarna herhaal delijk gehuldigd en ten rechte, want dit comité had alles in de puntjes geregeld en ook voor eene smaakvolle versiering van de groote zaal in Concordia gezorgd, waar de portretten van H. M. de Koningin en Prins Hendrik der Nederlanden aardig deden tusschen het groen. Het zal U, oudere oud-cadetten, wel net gegaan zijn als ve len die uit de Nederlandsche verslagen over de Academiefeesten iets gelezen hadden van „Stiekumfeesten", maar de beteekenis daarvan niet vatten. Ook de generaal van Kooten verkeerde in die onwetendheid, zoodat ZHEG-. zich tot eenige jongeren wendde met 't verzoek, dat een hunner zou opstaan en eens uitleggen wat dat wel voor feesten waren die „Stiekumfeesten". Een jeugdige reünist, Badings, verklaarde zich daartoe bereid en beklom het spreekgestoelte, fluks samengesteld uit twee stoelen, die bepaald aan den eisch moesten voldoen dat zij .vier pooten" haddendie vordering lijkt een beetje wantrouwig, maar velen doen reeds vroeg bittere ervaringen op, dus misschien was die nadrukkelijke wensch wel op de practijk gegrond. Expe- rienga docet! Wij hoorden toen, dat de spreker Badings heette met een S, niet met een X., dat „Stiekum" eene cadettenveree- niging was, die eigenlijk niet mocht bestaan, die het dus eigen lijkspreker zweeg en wees achter zijn elleboog:

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 628