- 1249 „Het achter de mouw had!" hielp een stem uit het publiek, juist 't achter de mouw had, u zegt 't" vervolgde spreker. „Stiekum dan", ging hij voort, „voerde wel eens stukken op waar bij de dames wel thuis mochten blijven, stukken, die wel een beetje ja, om het Hollandsche woord te vinden peinsde spreker overluid. „Schuin waren!" viel weer welwillend een stem in. „Juist, dat is het woord", beaamde spreker dankbaar, zich snel naar de richting van het geluid wendende; „ze voerden dus wel eens stukken op, die schuin waren." Badings met een S (niet X) besloot zijn interessante uitlegging met een dronk op „Stiekum." De stemming steeg, steeds droefgeestiger klonk de marche funèbre van Chopin van dat tafeltje, liederen galmden van uit de monden der jongeren, de ouderen brulden van tijd tot tijd eens mede. De stemming steeg nog steeds! Het „Comité" liep op patrouille om leege glazen te ontdekken en te laten vullen, maar kon het te voet niet bijsloffen en het terrein verzette zich tegen het gebruik van paarden. Het „Comité" vroeg het woord, kreeg het met veel moeite, maar kreeg het toch en las een hartelijk telegram voor van de oud cadetten uit Salatiga. Algemeen gejubel; de generaal van der Wyck vond dat dit blijk van belangstelling vooral met de schoonste fanfares der in de zaal op te stellen trompetters moest worden bezegeld. Ende zoo geschiedde het; ze bliezen van „Haagsche Leen" en meer toepasselijke liedekens. „Een beetje harder dan daareven" was hun vriendelijk gevraagd. Dit afgeloopen zijnde trad het „Comité" weer naar voren en verklaarde met algemeene stemmen besloten te hebben een te legram van dank aan de Salatigasche oud-cadetten af te zenden het „Comité" las dit telegram voor. Even werd eerbiedig aangehoord het ontvangen antwoord van Z. E. den Gouverneur-Generaal, waarop de stafmuziek den Thor-marsch inzette, waarin door den componist (ik meen de tegenwoordige kapitein der genie F. W. P. Clignett) de wijze van het Cadettenlied is gebracht. Staande werd dit medege zongen door allen die het kenden, de overigen luisterden, de har monie bleek uitstekend. De woorden kon men volgen, doordat het „Comité" gezorgd had, dat op elk tafeltje een gedrukt exem-

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 629