BOEKBEOORDEELiNG. Het geweer M. 95 (Nederland) en zijne munitie in hoofd- en onderdeelen weergegeven door W. E. Asbeck Brusse, lste luit., leeraar aan den H. C. te Kampen. Druk en uitgave van Ph. Zalsman, te Kampen. Gaarne voldoen wij aan het verzoek van den uitgever om de aandacht te vestigen op de door den heer Asbeck Brusse vervaardigde duidelijke plaat, waarop het geweer met al zijn onderdeelen zeer gedetailleerd is weergegeven. De kosten, nl- f 0.12s, behoeven niemand te weerhouden zich die plaat, welke zeer geschikt lijkt voor eigen studie en voor het houden van theo rieën, aan te schaffen. In de bijbehoorende handleiding, die eerstdaags verschijnen zal, zijn, blijkens mededeeling van den uitgever, duidelijk de geringe wijzigingen voor het geweer van het Indische leger aangegeven. Eedactie. Ter aankondiging ontvangen: Aflevering 1 van den eersten jaargang van Insulinde, Nederlandsch tijdschrift voor den inlander, onder redactie van B. J. Visscher, onder wijzer aan de opleidingsschool voor inlandsche ambtenaren te Bandoeng en Th. J. A. Hilgers, eerste onderwijzer aan de 4e Europeesche school te Batavia. Bandoeng, G. Kolff Co. 1903. Aan het Nederlandsch-lndische Officierskorps. Op blz. 423/424 jaargang 1902 Deel II van h.et Indisch Militair Tijd schrift, werd door mij, in antwoord op het ter zake door den kapitein G. Buijs opgemerkte, medegedeeld hoe verlaging van den abonnements prijs herhaaldelijk een punt van gedachtenwisseling tusschen redacteur en uitgevers heeft uitgemaakt en hoe de laatsten zich daartegen niette genstaande zij in de laatste jaren zich zeer bereidwillig verklaarden steeds verzet hebben. Ik toonde daarbij op grond van het geringe aantal offlcieren-abonné's, naar het mij voorkomt, overtuigend aan, dat de bezwa ren der firma G. Kolff Co. tegen prijsverlaging gebillijkt moesten worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 632