686 98 der Eskadronsschool, sprekende over „Vuur der tirailleur linie verwijst naar 95 van de Pelotonsschool te paard. Deze zegt: „Wanneer de verspreide groep in beweging is, zal' zij om te vuren eerst halthouden. De vuren zijn: Salvovuur met alle vizierstellingen (d.i. dus. tot en met 1200 M.), tirailleurvuur met alle vizierstellingen; snel vuur met standvizier." Vergelijkt men nu dit eens met 79 van het Schietvoorschrift voor de cavalerie, dan vinden we onder de regels voor het indivi- dueele schot: De afzonderlijke cavalerist vuurt nimmer boven de 600 M.. Ik weet waarlijk niet meer, wat er van te denken. Met hetgeen ik vroeger schreef over het gevecht te voet uit de Pelotonsschool te paard meen ik genoeg gedaan te hebben, om het waardevolle van het reglement aan te toonen. Hiermede eindig ik de bespreking van de nieuw ingevoerde- cavalerie-reglementen. Wel is waar kregen wij nog een regimentsschool, maar het feit, dat deze alleen na hare uitvinding bij de ruitermassa van nominaal 7 pelotons cav10. te Salatiga is kunnen toegepast wor den, ontnemen mij de lust haar te behandelen. Als parade- en disciplineschool heeft zij wellicht verdiensten. Met de bespreking onzer reglementen op de scholen te paard meen ik te hebben aangetoond, dat een onmiddellijke algeheele herziening een onafwijsbare eisch is geworden. Te meer nu in het voorloopige velddienstvoorschrift een en ander over het tac tisch gebruik van ons wapen voorkomt en aan de hand daarvan men moet trachten te komen tot een programma van oefening, dat ons gereed zal maken voor den reuzenarbeid, die ons bij een. oorlog met een buitenlandschen tegenstander wacht. Moge die ons gereed vinden! H. C. de Waal,. 1' Luit. Cav".

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 64