2 Blijkens te Ampalas ontvangen inlichtingen heeft de vijand bentings opgeworpen en bezet op de Boekit Ganting [hoogte punt 730] en den N. O. uitlooper van dien heuvel, vanwaar dan ook door een zich bij het tertiair signaal 126 vertoonende cavaleriepatrouille geweervuur werd ontvangen. De colonnecommandant besluit den volgenden dag vroeg tijdig de aangeduide versterkingen des vijands aan te vallen, ten einde door vermeestering daarvan den verderen op- marsch naar Si Toedjoeh Batoel mogelijk te maken. Gevraagd: de bevelen, welke door den colonnecomman dant voor de operatiën op .16 Juli worden uitgevaardigd. [1 uur.] N.B. De sawah's worden verondersteld droog te zijn, de rivieren en waterleidingen overal doorwaadbaar, behalve de B. Agam benedenstrooms van de samenvloeiing met de B. Tartaioan. Mondeling. Krijgsspelkaart Plered-Tjikalongschaal 1:5000. Onderstelling en opdracht voor een Zuidpartij 1. Volgens berichten marcheerden heden [15-7-03] sterke vijan delijke afdeelingen over Plered in de richting van Tjiandjoerwelke te 2 u. n. m. een bivouak betrokken moeten hebben 6 paal ten W. van Plered. 2. Zoodra voldoend sterke krachten te Tjiandjoer zijn ver- eenigd vermoedelijk 17-7-03 treden deze aanvallend tegen de onder 1. bedoelde afdeelingen op. 2 bat. inf. 3. Een detachement van nevenstaan- 2 pel. cav. de samenstelling heeft in opdracht op 1 batt. veld (6 st). den 16-7-03 te marcheeren over Tji 1 sectie genietr. Kalong en 's vijands gemeenschap tus- 1 geneesk. sectie. schen Nanggorak en Bendoel te onder- verplegingstrein met breken, vivres voor 1 dag. Naar aanleiding van de bovenstaande onderstelling en opdracht werden de volgende vragen gesteld. 1. Aangenomen wordt, dat de N. partij PotonganSawit bezet

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 650