3 heeft met sectie inf., waarbij zich bevindt 1 pel. cav., ver minderd met 2 patrouilles, elk sterk 6 man, die de hieronder ge noemde waadbare plaatsen gadeslaan. De zelfstandig vooruitgeschoven cavalerie der Z. partij na aftrek van ordonnansen sterk lf- pel. heeft in opdracht te ver kennen a. den overgang over de Tji Somang-, b. de beide waadbare plaatsen, bovenstrooms van dien over gang, ter hoogte van Tjidjolang en van TjicLjambe. Hoe voldoet de cavalerie aan deze opdrachten, nadat zij Tji Kalong in haar geheel voorbij is? 2. De comdt. van het detachement der Z. partij weet, dat de N. partij bezet heeft Tjibogo Ilir-Zuid en driesprong Pasir Ge.de, en geeft den art. comdt. opdracht stelling te nemen W. waarts van en nabij Drangdan en het vuur te openen op Signaal Pasir .Qede 456). Waar en hoe komen de 6 stukken in batterij? 3. Gebleken is, dat de N. partij stelling nam met comp. inf. en 4 stukken geschut op Pasir Gedeen met één comp. inf. te Tjibogo Ilir-Züid. Geef in hoofdtrekken aan op welke wijze de comdt. van het det. der Z. partij den aanval op de stelling Pasir Gede Tjibogo Ilir doet, in de onderstelling dat de art. der Z. partij het vuur- overwicht verkregen heeft over die der N. partij. N..B. Aan elk der adspiranten werd de kaart in hoofdtrekken uitgelegd. Het mondeling examen duurde voor iederen adspirant uur. Wapenleer. 1. Hoe wordt bij het vuren met den houwitser van 12 c.M. A de gasafsluiting verkregen? 2. Hoe wordt bij het geweer [de karabijn] M. 95 voorkomen, dat bij het openen van den grendel deze uit het wapen valt en hoe wordt het inbrengen van den grendel zonder afsluiter op den geleider belet?

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 651