4 3. Hoe zijn de projectielen ingericht, die bij het kanon van. 7 c.M. L. A. gebruikt worden bij de niet-bereden artillerie? 4. Verklaar de werking van het revolver slot bij het spannen, van den haan op de gewone wijze [met den duim] en bij het- spannen door werking op den trekker [dubbele werking]. Versterkingskunst, a. veldversterkingskunst. 1. Geef schetsen van vluchtige versterkingen voor infanterie en van één ingezonken geschutstand met schuilplaatsen voor berggeschut. Tegen welk vuur moeten zij dekking geven en hoe dik moefc daartoe de borstwering zijn bij zand en bij gewone aarde? [1 uur.] 2. Geef eene korte beschrijving met schetsen van de ten bate der verdediging te maken bijzondere dekkingen tegen vijandelijk, vuur bij vluchtige versterkingen. [1 uur.]' 3. Het opruimen van hindernissen bij den aanval op vijande lijke stellingen. [1 uur.]-, b. duurzame versterkingskunst. Geef algemeene beschouwingen omtrent het doel en de inrich ting van dat onderdeel eener duurzame versterking, dat de gordel genoemd wordt. [1 uur.] c. projectieleer. Teeken op schaal 1:50 in plattegrond een travers op eene borst wering van onderstaand 1) profiel. De travers heeft een horizontaal bovenvlak breed 3 M., lang 6 M., en steekt 1 M. boven en 0.80 M. vóór de vuurlijn uit. Het voortalud, even breed als het boven vlak, eindigt in de buitenkruin en helt onder 1:2; de zijtaluds- hebben eene helling van 2:1, het achtertalud van 1:1. [1 uur.]. 1) Zie de bijgevoegde profielteekening.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 652