6 instrument daartoe in het bijzonder voldoen; hoe wordt onder zocht of aan dien eisch voldaan is en hoe worden eventueel noodige correctiën aangebracht? 2. Wanneer is een luchtbelbuis ingericht tot het horizontaal stellen van een vlak en hoe geschiedt dit als het vlak op 4 schroeven rust? 3. Hoe is de declinatie eener magneetnaald in Ned. Indië? Aan welke veranderingen is zij op dezelfde plaats voortdurend onderhevig? 4. Wat moet van een Smalkalder-boussole onderzocht worden, alvorens tot de metingen te kunnen overgaan en hoe geschiedt dit? 5. Een vraag over een waterpas-instrument, naargelang van het gekozene. Lezen van kaarten en van graphische voorstellingen, a. Lezen van kaarten. Blad XI d. Banjoemas, schaal 1:25000. 1. Hoe loopt hier de waterscheiding? 2. Waar zijn ongeveer de hoogste punten van het terrein 3. Wat beduidt het teeken(een bepaald teeken wordt opgegeven)? 4. Kan artillerie, ongeveer halverwege het pad Pengadegan Tegalpingen (het juiste punt wordt op de kaart aangegeven, juist N. van de hulptranche) gedekt door het terrein opgesteld, recht streeks richten op een vijand, die op den grooten weg uit den Oostelijksten kampong Sindoeradja te voorschijn komt? 5. Kan dit voor artillerie, opgesteld op 200 M. Noordelijk van de P. van Pengadegan? 6. Hoe groot is de afstand van het in de 4e vraag bedoelde punt tot den Oostelijksten uitgang van kampong Sindoeradja? 7. Kan veldartillerie, die bij kampong Pengadegan op den weg staat, bij het in de 4e vraag bedoelde punt komen? 8. In welke richting stroomt de kali Pekatjangan (rechter benedenhoek van de kaart)?

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 654