720 Nog vóór de rechtercolonne, die te 6 uur 35'' haar marsch begon, werd zij als zelfstandige cavalerie naar Tjot Goeë gezonden. Daar wachtte zij de infanterie in, om vervolgens in draf den weg naar Biloel met omgeving te verkennen. Om 8 uur 5' ontving ■de bevelhebber ueeds bericht, dat de naar den weg toegekeerde randen van de kampongs onbezet en dat alle bruggen intact bevonden waren. De 1" luitenant Herfkens had met 6 cavaleristen Biloel, de le luitenant van Haaff met 4 ruiters Lam Koenjit bereikt en den last tot ontruiming overgebracht, zonder vuur te krijgen. Verkenningspatrouilles waren ook hier en daar zij waarts in de kampongs gezonden en hadden zich ten slotte in den Z. O. en O. rand van Nesoeh, op een heuvel ten N. van kampong Toeram en ■in den rand van Lam Koenjit ter waarneming van het voorge legen terrein opgesteld. Zij bleven daar tot de middencolonne bij Nesoeh gekomen was, werden toen verzameld en als reserve .nabij kampong Behe geplaatst, met uitzondering van de patrouille in den O. rand van Nesoeh, die op haar plaats bleef, om de artil lerie omtrent de bewegingen van de linkercolonne in te lichten. Nabij de hoogtepunten 20,2 en 19,2 werden door de rechter- en linkercolonne successievelijk de bekende voetpaden ingeslagen. Het terrein was nog even drassig als op de vorige dagen. Daar de opdracht der colonnes uitsluitend was de ontruiming te dekken, namen de onderafdeelingen bij de rechtercolonne de navolgende stellingen in: le eene compagnie van het 14e Bataljon met één sectie artille rie in Lam Tehen-West 2e eene compagnie van het 9e Bataljon in de W. randen van Lam Tehen-Oost, Koeta-Karang en Oleh Soesoeh 3e eene compagnie van het 146 Bataljon in de W. randen van Oleh Soesoeh, Lam Pene-eng en Lege; 4e eene compagnie van het 14e Bataljon, in aansluiting met de •overige, in den W. rand van Lam Batoe. Bij de linker colonne: le l1/2 compagnie van het 3e Bataljon in den O. en Z. O. rand "van Nesoeh; 2e 1 compagnie in den Z. O. rand van Tji Boei; 3e V2 compagnie in den O. rand van Lam Siti.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 98