721 Deze colonne kreeg ter hoogte van Tjot Tjigari vuur uit de op ■600 a 700 M. afstands in de sawah gelegen kreupelboschjes. De midden colonne was te 7 uur 15' v. m. afgemarcheerd en plaatste le 1 peloton infanterie ten N. van Tjot Goeë bij het hoogte- cijfer 19,2; 26 1 sectie infanterie in den suikerriettuin ten W. van Tjot Goeë; 3e 1 sectie artillerie (Commandant: luitenant Zon) op den Z.O. heuvel bij het cijfer 25; 4<» 3 sectiën infanterie in den Z. O. en Z. W. rand van Nesoeh; 5e 1 sectie artillerie (luitenant Steenkamp), met 1 sectie in fanterie als dekking, bij een heuveltje 25 M. ten Z. van Nesoeh 6e 1 peloton infanterie achter eene hoogte halverwege Nesoeh en Toeram. Ten slotte dekte eene sectie infanterie de transportmiddelen bij hunnen opmarsch naar Lam Koenjit en een peloton infanterie die naar Biloel. Al deze positiën bleven behouden tot de beide posten ont ruimd waren- De vijand liet wel van zich hooren, doch bezorgde ons aan vankelijk geene verliezen; 10 uur v.m. was er nog geen enkele ;gewonde. De compagnie in Lam Tehen-Wesr kreeg te 8 uur 45' het eerste vuur, natuurlijk uit de Loeëng-Lemo. De bij de rechtercolonne sub. 3. vermelde compagnie stuitte ■bij haar opmarsch op een zwak bezette loopgraaf; een paar salvo's waren voldoende om den daar genestelden vijand te verjagen. Evenals de beide andere compagnieën behoefde deze overigens gedurende den tijd, dat zij in stelling lag, slechts nu en dan een salvo op zich vertoonende vijanden af te geven. De sub 4 vermelde compagnie stuitte in kampong Lam Batoe •eveneens op een door den vijand bezette loopgraaf. De 2e luite nant Dudok van Heel ging onmiddellijk tot den stormaanval daar op over; de Atjehers zochten in een nabij gelegen nipahbosch een goed heenkomen. 9 uur 15' was deze uiterste compagnie in hare stelling. Het vuur, dat de linkercolonne bij Tjot Tjigari bekwam, werd

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 99