804 113/2; WissmannBr. von. Afrika. Schilderungen und Ratschlage zur Yorbereitung fiir den Aufentkalt und den Dienst in den deutschen Schutzgebieten1903 F. Legerverpleging. 27/1; HazenkampfDe l'alimentation en cas de guerre. 35/4; KreuknietW. Uitwerking der opgaven voorkomende in het „Praktisch Boekhouden"1902 44/1; Ostertag, Br. Med. Robert. Handbueh der Fleischbeschau. 1902 53/3; Seel, Bug. Br. Gewinnung und Darstellung der wichtigs ten Wahrungs- und Genussmittel1902 85/3; Finkler, Professor Br. und Lichtenfelt, Br. Das Eiweisz in Hygiene und Wirtschaft der Ernahrung1902 99/1; HerzL. Br. Der Sanitatsdienst bei der englischen Armee im Kriege gegen die Buren3 902 144/1; Schferning, Br. Die Schussverletzungen1902 Commissie in zake samenwerking van land- en zeemacht. De Nederl. Staatscourant (no. 153) bevat het volgende koninklijk besluit: Art. 1. Er wordt ingesteld een commissie in zake samenwerking van land- en zeemacht. Art. 2. De commissie is belast met de behandeling van alle vraagstuk ken op defensiegebied, welke beide deelen der krijgsmacht raken en waar omtrent door Onze ministers van oorlog en marine advies wordt wensehelijk geacht. Zij is bevoegd om op eigen initiatief onder de aandacht van Onze ge noemde ministers te brengen wat haar nuttig voorkomt. Art. 3. In de commissie zullen in hun hoedanigheid als zoodanig zit ting nemen de chef van den generalen staf; de chet van den marinestaf de inspecteur der artillerie; de inspecteur der genie; en de commandant der stelling van den Helder. Art. 4. Aan de commissie worden als secretarissen toegevoegd een kapitein van den generalen staf en een luitenant ter zee lste klasse, werkzaam bij den marinestaf, respectievelijk aan te wijzen door Onzen minister van oorlog en Onzen minister van marine. Art. 5. De commissie is bevoegd om briefwisseling te voeren met alle autoriteiten onder de departementen van oorlog en van marine ressor- teerendevoorts om die autoriteiten uit te noodigen de vergadering van de commissie bij te wonen tot het ge yen van inlichtingen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 182