1001 „taljon in dienst treedt, dan moet men wel aannemen, dat er nog velen „zijn, die niet weten dat deze instelling bestaat, ten minste niet weten hoe zij bestaat. „In die streken wonen toch óók flinke jonge mannen, die zich aange trokken gevoelen om Koningin en Vaderland te dienen en, zonder dat „daaraan voor hen eenige kosten verbonden zijn, het willen brengen tot „een rang bij het leger hier te lande of dat in de overzeesche bezittingen. „Ook daar zijn toch jongelieden, die om de een of andere reden de Ko ninklijke Militaire Academie niet kunnen bezoeken en toch gaarne officier „zouden worden. „En nochtans handelen zij alsof het Instructiebataljon niet bestaat". Met deze woorden vangt het „voorwoord" aan van het voor ons lig gende keurig bewerkte boekje, met tal van reproducties naar photogra- phieën van den lsten luitenant B. ten Broecke Hoekstra versierd. Volledig en duidelijk wordt aangegeven het doel van het Instructie bataljon de stappen te nemen om tot de inrichting te worden toegelaten en de voorwaarden waaraan de betrokkene voldoen moetwat het onder richt en het onderwijs omvatten; welke soldijen gegeven wordenwelke verloven toegestaan worden enz. enz. Door mededeeling van het bovenstaande, waaraan nog valt toe te voegen le dat de opleiding geheel kosteloos is, dat voeding, kleeding en huis vesting goed, eenvoudig en degelijk zijn, 2e dat zoolang de voorraad strekt exemplaren der „Inlichtingen" op franco aanvrage aan den commandant v/h Instructiebataljon gratis wor den toegezonden, 3e dat bedoelde commandant op het tot hem gericht verzoek alle nader gewenschte gegevens verstrekt, hebben wij voldaan aan het tot ons gerichte verzoek, om mede te wer ken tot meerdere bekendmaking van het boekwerkje en drukken wij de hoop uit, dat kennismaking daarmede ook vele jongens hier in Indië tot zegen zal strekken. Zij kunnen bij het Instructiebataljon den grondslag leggen voor een eervol militair of burger bestaan. Red. DE BINTANG HINDIA. Om zooveel mogelijk mede te werken om de Bintang Hindia ingang in het leger te doen vinden, drukken wij hier onderstaande circulaire van de redactie van bedoeld weekblad af.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 379