DE WET OP DE KRIJGSTUCHT. Bij S. Gouda Quint (Arnhem 1903) is verschenenDe nieuwe militaire strafwetgeving. Mr. W. F. van Meurs, plaatsvervangend auditeur militair te Arnhem, geeft in een boekje van handig formaat en duidelijken druk den tekst van het wetboek van militair strafrecht en van de wet op de krijgstucht, met verwijzing naar de betrek kelijke wetsbepalingen, gevolgd door een alphabetisch register en ingeleid door een voorbericht. De bewerking is eenvoudig, helder en doelmatig en een ieder, eenigszins met onze militaire wetgeving vertrouwd, is met een oogopslag in staat tot vergelijken van de nieuwe met de oude wetten. Wordt met spannend verlangen de nieuwe „militaire rechts pleging" te gemoet gezien, de beide bovengenoemde wetten ver dienen onze belangstelling weinig minderde behoefte aan een nieuwe krijgstuchtwet wordt zelfs algemeen gevoeld. Moet de krijgstucht gedurende onze geheele loopbaan worden aangekweekt en onderhoudenis zij het eenige middel tot vor ming van soldaten, die onder alle omstandigheden eigen wil zullen ondergeschikt maken aan dien van den aanvoerder; is. zij de grondslag van ons militair bestaanwelnu, dan mogen aan een krijgstuchtwet de hoogste eischen worden gesteld. Zoowel de ontwerpen als de openbare behandeling daarvan in onze Staten Generaal trokken veler aandacht. Tijdschriften en couranten wijdden kolommen aan de „brandende" vragen, die er bij oprezen. Ook in Indië was de belangstelling niet gering. Maar de af stand, vooral tot de buitenbezittingen, is zoo groot; wij krijgen

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 412