1288 te hebben, aangezien immers arbiters in hoogste instantie goed- of afkeuren. Dat echter daargelaten. Het doel van dit schrijven is alleen het onderzoek van melk op blikkenmelk en santen, zooals ik liet heb meegedeeldin be scherming te nemen. Niet onwaarschijnlijk berust bovengenoemde uitspraak van den gewestelijken intendant of van zijne raadgevers niet op eigen onderzoek, maar op eene mededeeling van Carlson in de Phar- maceutische Centralballe No. 10 van dit jaar, overgenomen met gedeeltelijk ongunstige critiek in het Pharmaceutisch Weekblad, waarin de proef, zooals ze door Conrady gedaan werd—nl. ter opspo ring van rietsuiker in melksuiker—onbetrouwbaar wordt genoemd, omdat ook rietsuiker vrije melksuiker de reactie zou geven. Carlson geeft dan eene wijziging der proef aan, waardoor aan het bezwaar te gemoet gekomen zou worden. Aan het slot zijner mededeeling zegt Carlson te recht: „Das „obenerwahnte ist ausserdem ein Beweis dafür, wie genau man „auf die Arbeitsweise achten muss, wenn man mit organischen „Yerbindungen arbeitet". Ik heb niet nagegaan of voor de opsporing van rietsuiker in melksuiker de wijziging van Carlson eene verbetering is, wèl of die wijziging ook de toepassing van Conrady's proef op melk, zooals ze door mij is voorgesteldzou kunnen verbeteren; dit evenwel met ontkennenden uitslag. Maar evenmin als ik daarom zonder nader onderzoek de wij ziging van Carlson zal veroordeelen, evenmin gaat het aan de afkeuring door Carlson over de Conrady-proef uitgesproken over te brengen op de door mij gewijzigde proef. Ook moet niet uit het oog verloren worden, dat de proef niet bestemd is om sporen blikkenmelk te vinden. Als de aannemer eenmaal aan 't vervalschen gaat (en hij kan 't nu eenmaal ozoo moeilijk over zich verkrijgen onvervalschte waar te leveren), dan ziet hij niet op een beetje. Sporen zijn ook geen verval- schingen meer, het zijn verontreinigingen. Ik wil de beschrijving der proef op suiker hier nog eens herhalen (iets uitvoeriger dan ik het in mijn vorig opstel deed), .zooals ik ook in de practijk de proef thans nog eens eenige malen herhaalde, waarbij ik echter gebruik moest maken van „kunst.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 613